Nawet jeśli informacje o seksaferze Stefana Niesiołowskiego okażą się prawdziwe, to trudno uznać za przypadek moment ujawnienia sprawy.
Prof. Stefan Niesiołowski o tym, dlaczego odszedł z Platformy Obywatelskiej i co zamierza dalej.
Stefan Niesiołowski odchodzi z PO. Zostanie jednak członkiem nowo powstałego koła Europejskich Demokratów.
Teza, że mamy w Polsce konflikt polityczny, w którym dwie strony są mniej więcej tak samo winne i agresywne, co prowadzi do brutalizacji polskiej polityki, jest gruntownie fałszywa - Stefan Niesiołowski polemizuje z tekstem Jacka Żakowskiego.
Dla mojego pokolenia, w znacznym stopniu wychowanego na jej piosenkach, była jedną z tych osób, dzięki którym w czasach PRL istniały, tak przecież zawsze potrzebne, enklawy radości i piękna.
Dlaczego pobyt w więzieniu PRL z powodów politycznych staje się niewyraźną kartą w życiorysie?
Dlaczego kultura języka ludzi u szczytów władzy jest na coraz niższym poziomie?
Siedemnaście lat temu wspólnie wkroczyli w świat wielkiej polityki. Marek Jurek, Stefan Niesiołowski oraz Jan Łopuszański. Trojaczki ZChN w kontraktowym Sejmie. Wtedy łączyło ich prawie wszystko, dziś prawie wszystko ich dzieli.
Co to jest płaca godziwa? Pytanie powróciło, gdy w wyniku protestów pielęgniarek rząd wysupłał po 203 zł podwyżki dla każdego zatrudnionego w służbie zdrowia, a pielęgniarki odpowiedziały, że to za mało. Pojawiły się etyczne wątpliwości tyczące losu ludzi mało zarabiających, a wykonujących szanowany i niezbędny zawód. Czy „godziwość” dochodów jest kategorią ekonomicznie dającą się zobiektywizować, czy psychologiczną, subiektywną? Jednocześnie stale pojawia się motyw zarobków tak wysokich, że aż niemoralnych, choćby ludzi zarządzających nierentownymi państwowymi przedsiębiorstwami, urzędników samorządowych i radnych. Kto zatem w Polsce zarabia za mało, a kto za dużo? I co to jest mało, a ile to jest dużo? Ile w tym społecznych intuicji czy wygórowanych aspiracji, a ile ekonomicznych realiów, twardych arytmetycznych prawidłowości? Czy to się da wyliczyć?