Bietypowy czarny kryminał osnuty wokół następstw pierwszego krachu na rynku dotcomów oraz zamachów z 11 września 2001 r.
Krążą plotki, że o filmie na podstawie książki Pynchona myśli Paul Thomas Anderson, utalentowany reżyser m.in. „Boogie Nights”.
Najnowsza powieść Pana Niewidzialnego
Coraz częściej słuchamy muzyki albo nagranych książek jadąc metrem albo samochodem. Zjawisku „kultury transportowej” warto przyjrzeć się uważniej.
Za Oceanem ukazała się pierwsza po 10 latach przerwy powieść Thomasa Pynchona. Jedni uważają go za najwybitniejszego żyjącego pisarza Ameryki, inni – za literackiego hochsztaplera. Tak czy inaczej, książka „Against the Day” godna jest najwyższej uwagi.
Fabularne monstrum w cieniu katastrofy.
Za oceanem ukazała się pierwsza od 10 lat powieść Thomasa Pynchona, którego jedni uważają za najwybitniejszego żyjącego pisarza Ameryki, inni - za humbug, algorytm komputerowy, a w najlepszym razie - literackiego hochsztaplera. Tak czy owak 'Against the Day' godna jest najwyższej uwagi.
Thomas Pynchon jest mistrzem destrukcji. W „Tęczy grawitacji”, którą wydano u nas po prawie trzydziestu latach od premiery, z powodzeniem zakwestionował to, co zwykliśmy uważać za literaturę: fabułę, postaci, język. Kłopot w tym, że w zamian nie ma nic do zaproponowania.