Wiesław Władyka o dwudziestoleciu Baczyńskiego
Jerzy Baczyński przez te 20 lat kierowania POLITYKĄ projektował, liczył i czytał, zajmował się reklamami i tekstami, i w ogóle wszystkim. Jak w tym starym dowcipie redakcyjnym: Baczyński zginie, gdy naraz wybiegnie z trzech pokoi i zderzy się sam ze sobą.
21 maja 1994 r. Pierwszy numer POLITYKI, w którym Jerzy Baczyński pojawia się w stopce jako redaktor naczelny tygodnika.
Polityka

21 maja 1994 r. Pierwszy numer POLITYKI, w którym Jerzy Baczyński pojawia się w stopce jako redaktor naczelny tygodnika.

Jerzy Baczyński został redaktorem naczelnym POLITYKI w maju 1994 roku. Zastąpił Jana Bijaka, który kierował pismem od 1982 r. i który pozostał prezesem powstałej po 1989 r. Spółdzielni Pracy „Polityka”, wyłonionej ze zlikwidowanej RSW „Prasa. Książka. Ruch”. Zresztą po kilku latach i na tej pozycji Baczyński zastąpił Bijaka, który odszedł na emeryturę.

W ogóle to można powiedzieć, że POLITYKA miała szczęście do swoich redaktorów naczelnych, tak jak gdyby byli oni dopasowywani do kolejnych etapów, wyzwań i prób, przed którymi stawała.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną