Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 24,99 zł!

Subskrybuj
Kraj

Obrazki z końca kampanii. Do kogo mówi Kaczyński?

Konwencja wyborcza PiS w Opolu Konwencja wyborcza PiS w Opolu Forum
Można ziewać z nudów, gdy Kaczyński enty raz rzuca obietnice budowy państwa dobrobytu, obrony tradycyjnych wartości i budowy nowych elit – ale liderzy PiS nie mówią tego wszystkiego do polityków i komentatorów.

Kampania ledwie się rozkręciła, a już się kończy – za nami przedostatni weekend. Czy przez te dwa dni wydarzyło się coś przełomowego? Niespecjalnie. Znakiem, że kampania dobiega końca, są bloki z bezpłatnymi spotami wyborczymi w publicznym radiu i telewizji. Zaczęły się w sobotę. W sztabie PiS nie wierzy się w ich skuteczność. – To już nie są lata 90. Teraz każdy ma 100 kanałów telewizyjnych i jak natrafi na blok reklam wyborczych, to zmieni program – uważa polityk ze sztabu. Poza tym oglądaliśmy więcej tego, co już znamy.

Czytaj też: Patryk Jaki rozpoczął grę, której prezes PiS nie lubi

Hiperaktywność lokomotyw PiS

PiS znów potwierdził zatem swoją przewagę organizacyjną nad opozycją. W Opolu odbyła się konwencja tematyczna w sprawie zdrowia – z Jarosławem Kaczyńskim, Mateuszem Morawieckim, Beatą Szydło. Plany rządu (kolejna „piątka”, tym razem dla zdrowia) przedstawiał minister zdrowia Łukasz Szumowski. Z tematem ochrony zdrowia w kampanii jest zresztą znacznie zabawniej niż z samą ochroną zdrowia, bo wszyscy politycy udają, że mają skuteczny plan naprawczy, a wyborcy chętnie tego słuchają (bo sami deklarują, że to ważne), ale niespecjalnie wierzą.

W sobotę Kaczyński był też na konwencji regionalnej w Zielonej Górze. Niedziela to już konwencje regionalne w Szczecinie (tu padła enigmatyczna wzmianka o zmianach w konstytucji, które miałyby „umocnić wolność”; prezes nie zdradził jednak szczegółów) i Koszalinie.

Reklama