Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Kraj

Dwie lewe racje

Dlaczego lewica się nie wzmacnia

Sklecona naprędce po wyborach europejskich koalicja stanowiła swoisty melanż „starego” SLD z „nowymi” Razem i Wiosną. Sklecona naprędce po wyborach europejskich koalicja stanowiła swoisty melanż „starego” SLD z „nowymi” Razem i Wiosną. Max Skorwider
Chaos w państwie, pandemiczna bezradność, protesty obywateli po orzeczeniu Trybunału w sprawie aborcji. To sytuacja jakby wymarzona dla umocnienia sił lewicowych. Jednak nie w Polsce. Dlaczego?
Rozbudzone sejmową szarżą Zandberga lewicowe nadzieje na odebranie Platformie prymatu na opozycji stały się nieaktualne.Mateusz Włodarczyk/Forum Rozbudzone sejmową szarżą Zandberga lewicowe nadzieje na odebranie Platformie prymatu na opozycji stały się nieaktualne.

Mija okrągły rok od pamiętnego wystąpienia Adriana Zandberga z debaty nad exposé premiera Morawieckiego. Wtedy był to polityczny hit jesieni, a debiutujący w Sejmie polityk Lewicy nagle znalazł się na ustach całej Polski. Spora część opinii publicznej dostrzegła w nim kandydata na przyszłego lidera opozycji. Nim zdołał jednak rozwinąć skrzydła, równie szybko jego przywództwo zgasło.

Jakby na dobre już się zagubił w politycznym tłumie. Czasem mignie w telewizyjnym okienku i coś skomentuje.

Polityka 48.2020 (3289) z dnia 24.11.2020; Polityka; s. 22
Oryginalny tytuł tekstu: "Dwie lewe racje"
Reklama