Kraj

Starł się teflon z PiS. Opozycja ma pół roku. Zegar już tyka

Janusz Korwin-Mikke, Katarzyna Lubnauer, Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska w Sejmie Janusz Korwin-Mikke, Katarzyna Lubnauer, Borys Budka i Małgorzata Kidawa-Błońska w Sejmie Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
Z badań Kantaru wynika, że poparcie dla PiS i koalicji wokół PO zrównało się pierwszy raz od pięciu lat. Opozycja nie może jednak otwierać szampana, nawet na jego mrożenie jest dużo za wcześnie.

Niektórzy obserwatorzy już zdążyli nazwać ten sondaż sensacyjnym, choć przecież sondaży sensacyjnych nie ma. Społeczne sympatie lub antypatie, także dotyczące preferencji partyjnych, nie zmieniają się z dnia na dzień o 180 stopni – to kwestia bardziej długotrwałych trendów, wynik jednego badania musi być potwierdzony przez kolejne. Niemniej mamy do czynienia z pierwszym sondażem od ponad pięciu lat, czyli od wiosny 2015 r., w którym jakiekolwiek ugrupowanie osiągnęło równe poparcie z PiS.

Reklama

Czytaj także

Niezbędnik

Zygmunt Freud i jego rewizja natury człowieka

Gdy Albert Einstein wytyczał nową drogę myśleniu o przestrzeni, czasie i grawitacji, wiedeński lekarz Zygmunt Freud rewidował wiedzę o istocie człowieczej natury.

Joanna Cieśla
08.09.2015