Kraj

Lex TVN: przełomowy dzień w Sejmie. Cesarz Kaczyński jest nagi

PiS z Jarosławem Kaczyńskim w ławach sejmowych, 11 sierpnia 2021 r. PiS z Jarosławem Kaczyńskim w ławach sejmowych, 11 sierpnia 2021 r. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To, co stało się w Sejmie, jest jednocześnie i śmieszne, i żałosne, lecz pokazuje, jak bardzo rozchwiana jest nawa Kaczyńskiego. Stabilizowanie większości zajmie mu jeszcze trochę czasu i będzie kosztowne. A może wcale się nie uda?

Sejm przyjął nowelę ustawy o radiofonii i telewizji (228 głosów za, 216 przeciw, 10 wstrzymujących się), otwierającą drogę do przejęcia kontroli nad TVN przez podmioty gospodarcze zależne od rządu. Po niezwykle burzliwym i bulwersującym dniu obrad wchodzimy w czas politycznych turbulencji i konfliktu z USA. To dopiero początek rozgrywki.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Tata Maty

W przewrotnym sensie jest beneficjentem rządów PiS, gdyż będąc ich konsekwentnym krytykiem, stał się znaczącą osobistością życia publicznego. Niektórzy określają go mianem „opozycyjnego celebryty”, na co Marcin Matczak nieco się zżyma. Ale w sumie nieźle oddaje ono jego status.

Rafał Kalukin
18.10.2021