Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Lex TVN: przełomowy dzień w Sejmie. Cesarz Kaczyński jest nagi

PiS z Jarosławem Kaczyńskim w ławach sejmowych, 11 sierpnia 2021 r. PiS z Jarosławem Kaczyńskim w ławach sejmowych, 11 sierpnia 2021 r. Sławomir Kamiński / Agencja Gazeta
To, co stało się w Sejmie, jest jednocześnie i śmieszne, i żałosne, lecz pokazuje, jak bardzo rozchwiana jest nawa Kaczyńskiego. Stabilizowanie większości zajmie mu jeszcze trochę czasu i będzie kosztowne. A może wcale się nie uda?

Sejm przyjął nowelę ustawy o radiofonii i telewizji (228 głosów za, 216 przeciw, 10 wstrzymujących się), otwierającą drogę do przejęcia kontroli nad TVN przez podmioty gospodarcze zależne od rządu. Po niezwykle burzliwym i bulwersującym dniu obrad wchodzimy w czas politycznych turbulencji i konfliktu z USA. To dopiero początek rozgrywki. W Senacie, który przypuszczalnie zajmie się lex TVN w ostatnim możliwym terminie, czyli 10 września, ustawa prawie na pewno przepadnie. Gdy wróci do Sejmu, jeszcze wszystko się może zdarzyć. Sytuacja polityczna w Polsce i wokół Polski jest bardzo poważna.

Kukiz, czyli skrajny przykład politycznej korupcji

Sejmowy horror z 11 sierpnia przejdzie do historii. Nie wiadomo tylko, czy będzie to historia z przypisów, czy z nagłówków. Woltę z reasumpcją głosowania poprzedzono targami z Kukizem, który w zamian za nieznane jeszcze korzyści polityczne (stanowisko wicemarszałka Sejmu?) ogłosił, że on i jego ludzie pomylili się w pierwszym głosowaniu nad odroczeniem obrad. To bez wątpienia zamach stanu i skrajny przykład politycznej korupcji.

Niestety, jak już wielokrotnie dowiodła historia rządów PiS, najbardziej bezczelne i bezprawne działania tej władzy są przyjmowane jako fakty dokonane, na które nic już nie można poradzić. Być może więc i tym razem, podobnie jak w 2016 r., gdy bezprawnie przyjęto budżet państwa w Sali Kolumnowej Sejmu, wszyscy przyjmą to do wiadomości i życie potoczy się dalej.

Reklama