„Polityka” prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Nie tylko piłka

Mistrzostwa Europy w piłce nożnej 2016 to z pewnością święto kibiców – przez kilka tygodni wszystkie środki przekazu będą podawać informacje głównie o turnieju. Co jednak z osobami, które za sportem nie przepadają? Bez obaw, nie pozostaną na lodzie.

Z całą pewnością rozgrywki ważnych meczów, szczególnie tych z udziałem naszej reprezentacji, będą pełne okrzyków radości lub frustracji. Wielu z nas jednak nie będzie zainteresowanych śledzeniem piłkarskich wydarzeń, ale chciałoby zrelaksować się przed ekranem. Operatorzy telewizji cyfrowej nie zapomnieli także i o tej grupie klientów – propozycja do nich skierowana jest godna uwagi. Warto zwłaszcza spojrzeć na ofertę multiroom w nc+, dzięki której możemy oglądać różne programy nawet na sześciu telewizorach jednocześnie – era wojen o pilota zostanie bardzo szybko zażegnana.

Trudno zadecydować

Nie trzeba się obawiać, że piłka nożna będzie dominować na wszystkich kanałach – co prawda znaczna ich część faktycznie poświęci czas transmisji na wydarzenia sportowe związane z mistrzostwami, ale telewidz nadal będzie miał ogromny wybór innych treści. Oferta jest tak bogata, że wprost nie sposób będzie stwierdzić: „w telewizji nie ma nic ciekawego”.

Czerwiec zapowiada się interesująco zarówno dla fanów piłki nożnej, jak i tych stroniących od tej dyscypliny. Jedną z ciekawszych propozycji jest premierowa emisja na CANAL+  głośnego i docenionego przez krytyków filmu Karbala, który opowiada o 4 dniach piekła, czyli jednej z największych bitew Polaków po II wojnie światowej. Wartym polecenia tytułem jest też Oscarowa© Ex Machina – nagrodzony thriller z Alicią Vikander w roli głównej. Premierowa emisja w czerwcu w CANAL+.

©2014 Universal, Film4 and DNA Films. All Rights Reserved.mat. pr.©2014 Universal, Film4 and DNA Films. All Rights Reserved.

Młodsi widzowie w czasie rozgrywek Mistrzostw Europy obejrzeć będą mogli m.in. animowany superprzebój Epoka lodowcowa 3: Era dinozaurów, o przygodach leniwca Sida, mamuta Manny’ego, tygrysa szablozębnego o imieniu Diego i Scrata – wiewiórki. Wartymi obejrzenia będą również pełnometrażowe przygody małych, żółtych i zwariowanych potworków, czyli film animowany „Minionki”. Obydwa tytuły na CANAL+ FAMILY.

Co w przypadku, gdy filmy i programy emitowane równolegle do transmisji meczów nas nie zainteresują? Polecamy wypożyczalnię VOD+.W czerwcu znajdziemy tam tytuły takie jak Nienawistna ósemka – najnowsze dzieło Quentina Tarantino, Zjawę z Leonardem DiCaprio – film, który przyniósł aktorowi zasłużonego Oscara, a także Londyn w ogniu z Morganem Freemanem.

Cinemanmat. pr.Cineman
Š 2016 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.mat. pr.Š 2016 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

Warto też pamiętać, że piłka nożna to nie jedyna dyscyplina, w której w czerwcu będą mieć miejsce ważne wydarzenia – na CANAL+ SPORT będziemy mogli obejrzeć także finały NBA czy jeden z ważniejszych turniejów w świecie golfa – U.S. Open.

Świat seriali

Miłośnicy srebrnego ekranu na pewno się nie zawiodą. Kontynuowana będzie emisja seriali takich jak Kłamstwa na sprzedaż (najnowszy, piąty sezon, emitowany będzie na Seriale+), Lucyfer na podstawie komiksu Neila Gaimana i Mike’a Careya czy „Agenci T.A.R.C.Z.Y.”, czyli gratka dla fanów Marvela.

 Młodszym widzom polecamy serial animowany Angry Birds Stella 2, stworzony na podstawie popularnej gry mobilnej, a także drugi sezon znanej animacji Księga dżungli, oba tytuły do zobaczenia na TeleTOON+.

.mat. pr..
Š 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation.  All rights reserved.mat. pr.Š 2009 Twentieth Century Fox Film Corporation. All rights reserved.

Nie tylko kanały

Nie każdy jest fanem piłki nożnej – to zrozumiałe również dla operatorów telewizji cyfrowej. Dlatego w okresie mistrzostw nie trzeba rezygnować z oglądania telewizji, ponieważ – wbrew obawom – transmitowane w niej będą nie tylko mecze. Miłośnicy filmów i seriali z pewnością będą ukontentowani na myśl o przygotowanych dla nich premierach, podobnie jak i widzowie programów dokumentalnych czy przyrodniczych. A jeśli i tego będzie za mało, to pozostaje szeroka oferta usług internetowych dostarczanych wraz z pakietami telewizji cyfrowej. Do wyboru mamy zarówno głośne tytuły, które były emitowane w kinach zaledwie kilka tygodni temu, a także interesujące propozycje serialowe, dokumentalne, również sportowe, czy bajki i animacje dla dzieci – na okres Mistrzostw Europy 2016 nie trzeba gorączkowo myśleć nad znalezieniem zastępczego źródła rozrywki, ponieważ osoby, które nie śledzą zmagań na murawie, otrzymają bogatą ofertę programową.

Materiały promocyjne

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Zdelegalizować Kaczyńskiego, Trumpa i Orbána? Czyli jak naprawić kraj po populistach. Będzie wrzask

Prof. Kim Scheppele, socjolożka, o tym, jakie metody ma demokracja, aby poradzić sobie ze skutkami rządów populistów.

Jacek Żakowski
03.12.2023
Reklama