Wschód Kultury 2017
Planując wakacje, skieruj się na wschód. Niecodzienne połączenia i oryginalne brzmienia przeniosą cię do innego wymiaru kultury. Zapraszamy na letnie festiwale w Rzeszowie, Lublinie i Białymstoku.
Narodowe Centrum Kultury/mat. pr.

Wakacje rozpocznij w Rzeszowie na Europejskim Stadionie Kultury (22-25 czerwca). Okazję transgranicznej współpracy postanowili wykorzystać organizatorzy festiwalu – Narodowe Centrum Kultury i Miasto Rzeszów. Po raz piąty w przestrzeni miejskiej stolicy podkarpacia usłyszeć i obejrzeć będzie można twórczość artystów z Polski i 14 krajów świata.

W piątkowy wieczór (23 czerwca) na ogromnej scenie usytuowanej na trybunie Stadionu Miejskiego wystąpią muzyczne kolektywy: Bisz&Radex, Kamil Bednarek z ukraińskim zespołem DrymbaDaDzyga, zespół Lemon z gruzińską grupą Rustavi, Enej z macedońskim składem Dzambo Augsevi, Monika Brodka z brytyjskim zespołem Unkle. W finale koncertu ułyszymy gwiazdę indie rocka, grupę The Kooks.

Na scenach plenerowych podkarpackiej stolicy nie zabraknie oryginalnych improwizatorów takich jak Shofar  czyli trio Rogiński / Trzaska / Moretti wraz z Wacławem Zimplem czy legendarnych muzyków zespołu 5’nizza, którzy wystąpią z Rebel Babel Ensemble feat., L.U.C, Kayah oraz gościnnie Kaliber 44.

Rzeszów odwiedzi łącznie 350 artystów z 9 krajów; na publiczność czeka 38 różnorodnych wydarzeń: koncerty, wystawy, warsztaty, pokazy teatralne i filmowe, spotkania z twórcami.

Od 5 do 9 lipca w Lublinie wsłuchaj się w Inne Brzmienia Art’n’Music Festival. Wystąpią wykonawcy z 14 krajów, m.in. francuska grupa Nouvelle Vague, znana z oryginalnych aranżacji hitów muzycznych z lat 80. oraz zespół Juno Reactor, który stworzył muzykę do filmów z serii „Matrix”. Do Lublina przyjadą także mistrzowie ukulele – The Ukulele Orchestra of Great Britain, a także jeden z największych mistrzów i popularyzatorów muzyki afrykańskiej - Mulatu Astatke.

Wakacje pożegnaj przenosząc się do białostockiego Innego Wymiaru. Od 31 sierpnia do 3 września niesiony ideą dialogu i tolerancji poznasz inne wymiary mody, muzyki, teatru, filmu i społeczności. Zaplanowano dla ciebie 20 wydarzeń, które odbędą na terenie całego miasta.

Wschód Kultury odbywa się z inicjatywy Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego dzięki współpracy Narodowego Centrum Kultury z samorządami Rzeszowa, Lublina, i Białegostoku. Udział we wszystkich wydarzeniach Wschodu Kultury jest bezpłatny. Więcej informacji na: www.wschodkultury.eu

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj