Kultura

BookTarg, czyli wielkie internetowe święto książek

BookTarg, czyli wielkie internetowe święto książek BookTarg, czyli wielkie internetowe święto książek Priscilla Du Preez / Unsplash
Trwa jesienna edycja BookTargu, wydarzenia online dla miłośników książek. Spotkania autorskie, premiery, promocje i dyskusje z najznamienitszymi pisarzami, ludźmi kultury i filmu to atrakcje, w których można wziąć udział jeszcze do 18 listopada.

Druga edycja BookTargu to impreza, która łączy miłośników literatury, dając im szeroką ofertę kulturalną: można spotkać się wirtualnie z ulubionymi autorami w ramach specjalnych bloków tematycznych, wziąć udział w ciekawych dyskusjach, a także zapoznać się z książkowymi nowościami i zrobić sprawnie świąteczne zakupy. Jacek Weichert, dyrektor segmentu Kultury i rozrywki oraz Kolekcji i sztuki w Allegro, zdaje sobie sprawę, że wydarzenie wyznacza nowe standardy na rynku:

Pierwszą edycją BookTargu ustawiliśmy sobie poprzeczkę bardzo wysoko: przez cztery dni odbyło się 36 spotkań, które przyciągnęły pół miliona widzów, na wirtualnych stoiskach sprzedanych zostało 163 tys. książek, zebraliśmy również 75 tys. zł na rzecz najbardziej potrzebujących twórców. Liczymy, że w drugiej edycji damy kolejny pozytywny impuls dla rynku książki, który znowu, w przeddzień sezonu świątecznego, znalazł się w trudnej sytuacji.

Plejada autorów zaproszonych na BookTarg robi wrażenie. Można ich spotkać w dziewięciu blokach tematycznych: epickim, kryminalnym, romantycznym, publicystycznym, fantastycznym, dziecięcym i młodzieżowym, filmowym, branżowym oraz translatorskim. W programie między innymi:

  • 17 listopada, godz. 17 – Guillaume Musso | BookTarg epicki

Guillaume Mussomat. pr.Guillaume Musso

  • 17 listopada, godz. 18:00 – Camilla Läckberg | BookTarg kryminalny

Camilla Lackbergmat. pr.Camilla Lackberg

  • 18 listopada, godz. 15:00 – Hanka Grupińska | BookTarg publicystyczny

Hanka Grupińskamat. pr.Hanka Grupińska

  • 18 listopada, godz. 18:00 – Radek Rak | BookTarg fantastyczny

Radek Rakmat. pr.Radek Rak

  • 18 listopada, godz. 20:00 – Brodka o „Gadzie” Bolesława Leśmiana | BookTarg epicki

Brodkamat. pr.Brodka

Szczegółowy programu: booktarg.pl i www.facebook.com/BookTarg. Udział w BookTargu jest bezpłatny i dostępny dla każdego.

BookTarg to efekt wspólnej pracy trzech firm w różny sposób związanych z branżą wydawniczą. Allegro, Lubimyczytać.pl i Legimi przygotowały to wydarzenie, aby pomóc w trudnym czasie promować czytelnictwo i wspomóc sprzedaż książek. Organizatorzy wspierają także finansowo realizowaną w tych dniach akcję popularyzującą czytelnictwo, zorganizowaną przez Fundację Powszechnego Czytania pod hasłem #ZnajdźCzasNaCzytanie.

Reklama

Czytaj także

Kultura

Polonia jest taka jak my. Ewa Winnicka opowiada o polskim Greenpoincie

Mnie ten temat dlatego tak bardzo pociąga, że zmusza do zastanowienia, co to znaczy być w ogóle Polakiem – mówi Ewa Winnicka, autorka książki „Greenpoint. Kroniki Małej Polski”.

Janusz Wróblewski
16.06.2021
Reklama