Kultura

Pożegnanie z ikoną rocka progresywnego: FISH zaprasza na ostatnie tournée „Road to the Isles”

FISH ikona rocka progresywnego FISH ikona rocka progresywnego mat. pr.
FISH, ikona rocka progresywnego, zapowiedział swoje ostatnie tournée po Europie i Wielkiej Brytanii pod nazwą "Road To The Isles”. Ta pożegnalna trasa koncertowa stanie się zwieńczeniem jego czterdziestoletniej działalności artystycznej, pełnej przebojów i niezapomnianych chwil spędzonych na scenie.

Europejska część trasy rozpocznie się w Luksemburgu 2 października 2024 roku, a zakończy 24 koncerty później w Berlinie, 3 listopada 2024 roku. W Polsce, FISH da cztery koncerty: we Wrocławiu (19 października), Warszawie (20 października), Krakowie (21 października) i Gdańsku (22 października). To historyczna szansa, aby na żywo pożegnać się z artystą, który od dziesięcioleci inspirował polskich fanów swoją wyjątkową twórczością. Bilety na te wydarzenia są już dostępne.

FISH dzieli się swoimi przemyśleniami na temat nadchodzących koncertów: "Nazwanie trasy „pożegnalną” niesie ze sobą pewną powagę. Cieszę się, że udało mi się zebrać „najlepsze z najlepszych” składy muzyków z całej mojej kariery, aby towarzyszyć mi w ostatniej trasie. To nie tylko znakomici instrumentaliści, ale także przyjaciele i współautorzy wielu utworów, które wydałem jako solista przez ostatnie 35 lat."

Trasa będzie świętować współpracę FISHa z długoletnimi współtwórcamimat. pr.Trasa będzie świętować współpracę FISHa z długoletnimi współtwórcami

Trasa będzie świętować współpracę z długoletnimi współtwórcami, w tym klawiszowcem Mickey'em Simmonds'em, gitarzystą Robin'em Boult'em, basistą Steve'em Vantsis'em i perkusistą Gavin'em Griffiths'em. Wzmacniając zespół, dołączy ceniona wokalistka Elisabeth Troy Antwi.

Motywacją do nazwy trasy jest nadchodząca zmiana w życiu osobistym FISHa – wraz z żoną Simone przenosi się on na emeryturę na odległą wyspę na Hebrydach.

"Wybierając nazwę dla pożegnalnej trasy, miałem oczywiście na myśli przeprowadzkę na Hebrydy Zachodnie i przypomniała mi się stara piosenka szkockiego piosenkarza Andy'ego Stewarta, którą często słuchałem na starym gramofonie RCA Victor moich rodziców w latach 60. ‘Road To The Isles’ okazała się idealnym i trafnym tytułem dla trasy".

Pożegnalna trasa koncertowa stanie się zwieńczeniem czterdziestoletniej działalności artystycznej FISHamat. pr.Pożegnalna trasa koncertowa stanie się zwieńczeniem czterdziestoletniej działalności artystycznej FISHa

Zaplanowane koncerty w Polsce są oczekiwane z wielkim entuzjazmem przez fanów FISHa, którzy mają nadzieję, że pożegnalna trasa przyniesie możliwość jeszcze raz doświadczyć na żywo klasyków z jego bogatego repertuaru. Polska publiczność zawsze miała szczególne miejsce w sercu artysty, co zostało podkreślone przez liczne i entuzjastycznie przyjmowane występy w przeszłości.

W duchu pełnego zaangażowania i pasji, która zawsze charakteryzowała jego muzykę, FISH zamierza zapewnić, że jego ostatnie koncerty będą niezapomnianymi wydarzeniami, które uczczą jego długą i barwną karierę. Zarówno miłośnicy rocka progresywnego, jak i nowi odkrywcy jego muzyki w Polsce, będą mieli okazję stanąć ramię w ramię, świętując dziedzictwo tego wyjątkowego artysty.

Daty koncertów:

Sobota, 19 października 2024 - A2, Wrocław

Niedziela, 20 października 2024 - Progresja, Warszawa

Poniedziałek, 21 października 2024 - Studio, Kraków

Wtorek, 22 października 2024 - Stary Maneż, Gdańsk

Bilety dostępne za pośrednictwem Eventim.pl

https://www.eventim.pl/eventseries/fish-road-to-the-isles-3576747/?affiliate=FK0

Materiał przygotowany prze FKP Scorpio.

Polityka 28.2024 (3471) z dnia 02.07.2024; Kultura; s. 90
Reklama

Czytaj także

null
Kultura

Jak Koreańczycy podbijają świat muzyki klasycznej. Słychać ją nawet w słynnych k-dramach

Muzycy z Korei Południowej coraz częściej podbijają świat muzyki klasycznej. To dalszy ciąg koreańskiej fali, efekt olbrzymich ambicji i kultury, która Beethovena i Brahmsa umieszcza w tytułach romansowych seriali.

Dorota Szwarcman
15.07.2024
Reklama