Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Muzyka

Okolice intymne

Recenzja słuchowiska: (Nie) mówmy o seksie

materiały prasowe
Fundacja Sexedpl, której założycielką jest modelka Anja Rubik, od siedmiu lat robi to, co powinno robić polskie państwo, ale uparcie nie robi – czyli zapewniać opartą na rzetelnej wiedzy edukację zdrowia seksualnego.

Do tych działań dochodzi seria sześciu słuchowisk „(Nie) mówmy o seksie”, zrealizowanych wspólnie z aplikacją streamingową Storytel. Zmieniają się konwencje, od komedii romantycznej po historie obyczajowe, czasem z surrealistycznym twistem, czasem z psychologicznym zacięciem. Akcja dzieje się w korporacjach, mieszkaniach, na wakacjach, na zjazdach absolwentów czy seksrandkach. Bohaterami są młodzi rodzice szukający powrotu do dawnej intymności, ludzie sukcesu, którzy z trudem przyznają, że w łóżku nie wszystko wychodzi im tak, jak by chcieli, przyjaciele, którzy uświadamiają sobie, że łączy ich coś więcej, czy pewna odważna 80-latka. Autorzy opowiadań – Wit Szostak, Dominika Słowik, Grzegorz Uzdański, Magdalena Salik, Agnieszka Jelonek i Marta Guzowska – poruszają ważne tematy (trudności w komunikacji pragnień, doznań, uczuć, brak orgazmu, uzależnienie od porno, seksualność starszych osób), jednocześnie tworząc bohaterów i bohaterki, w których nietrudno się rozpoznać. Obsada złożona z popularnych aktorek i aktorów, na czele z Łukaszem Simlatem, Martą Lipińską, Sandrą Drzymalską, Maciejem Musiałem czy wschodzącą gwiazdą Sebastianem Delą, ma pomóc dotrzeć do szerokiej widowni. Warto dać szansę.

(Nie) mówmy o seksie, Storytel

Polityka 21.2024 (3464) z dnia 14.05.2024; Afisz. Premiery; s. 73
Oryginalny tytuł tekstu: "Okolice intymne"

Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Pięć dziwactw polskiej polityki. To dlatego czeka nas zapewne dreszczowiec dekady

Nasza krajowa polityka, choć wydaje się na co dzień zwyczajna i banalna, ma jednak swoje wyraziste cechy, może i dziwactwa – w skali europejskiej i nie tylko. Te znaki szczególnie mocno się ujawniają i będą wpływać na kluczowe wydarzenia, także na wybory 9 czerwca i prezydenckie. Oto kilka z takich osobliwości.

Mariusz Janicki
16.05.2024
Reklama