Osoby czytające wydania polityki

„Polityka” - prezent, który cieszy cały rok.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Artur Liebhart

Specjalna nagroda „Polityki” dla Artura Liebharta

Artur Liebhart Artur Liebhart Leszek Zych / Polityka
Nagrodę w specjalnej kategorii Kultura zdalna przyznaliśmy w ramach Paszportów POLITYKI po raz pierwszy. Dyrektor Millennium Docs Against Gravity otrzymuje ją za działania, które zbliżyły twórców i publiczność w sieci.
Polityka
Polityka
materiały prasowe

Za błyskawiczne dostosowanie do nowych warunków festiwalu filmowego w trudnym sezonie. Za sukces potwierdzony nie tylko utrzymaniem, ale wręcz powiększeniem zasięgu imprezy, za stworzenie platformy cyfrowej dystrybucji filmów i świetnego przykładu dla innych.

Wbrew wszystkim czarnym scenariuszom, które może szykować przyszłość, festiwal Millennium Docs Against Gravity w 2020 r. odbył się pod hasłem „Z czułości do świata”, a filmem otwarcia były „Lekcje miłości” Małgorzaty Goliszewskiej i Kasi Matei – portret kobiety, która po siedemdziesiątce zdecydowała się porzucić nieudane małżeństwo i rozpocząć życie na nowo. Nadziei i wiary, że wszystko można zmienić na lepsze, bardzo nam było potrzeba i wtedy, i teraz.

17. edycja we wrześniu i październiku przyciągnęła rekordową liczbę 166 tys. widzów, stając się największym festiwalem filmowym w Polsce. Arturowi Liebhartowi sprzyjało szczęście, gdyż jako jedyny trafił w koronawirusowe „okno pogodowe”, dzięki czemu mógł zorganizować wydarzenie w dwóch przestrzeniach: najpierw fizycznie (65 tys. osób obejrzało filmy w kinach), a potem online na własnej platformie VOD (kolejne 101 tys. widzów). Część programu została udostępniona nieodpłatnie, z audiodeskrypcją i napisami dla osób z niepełnosprawnością wzroku i słuchu. – Sukces naszego festiwalu online nie jest przypadkiem, tylko wynikiem wieloletniej pracy nad sposobami docierania do coraz to nowych grup społecznych, podążania za potrzebami zmieniającego się widza kinowego i poszanowania odrębności zwyczajów widza internetowegotłumaczył dyrektor „Polityce”.

Kultura zdalna to specjalna kategoria, którą ustanawiamy w tym roku za działania, które szczególnie skutecznie zbliżyły twórców i ich publiczność, w błyskawicznej reakcji przenosząc działania do sfery wirtualnej.

Partnerem nagrody specjalnej Kultura Zdalna jest Sebastian Kulczyk.

Partnerem nagrody Kultura Zdalna 2020 jest Sebastian Kulczyk.PolitykaPartnerem nagrody Kultura Zdalna 2020 jest Sebastian Kulczyk.

Polityka 5.2021 (3297) z dnia 26.01.2021; Paszporty POLITYKI 2020; s. 76
Oryginalny tytuł tekstu: "Artur Liebhart"
Reklama

Czytaj także

null
Świat

NATO kilku prędkości? Pomysły trumpistów coraz bardziej szalone i coraz groźniejsze

Lepsza ochrona dla krajów więcej „płacących” – gorsza lub brak dla tych, którzy się ociągają. Tak według wojskowego doradcy Trumpa miałoby wyglądać NATO po reformie. Dawni członkowie trumpowskiej administracji mówią wprost: następna kadencja oznacza wyjście USA z Sojuszu i jego rozpad.

Marek Świerczyński, Polityka Insight
17.02.2024
Reklama