Ludzie i style

Dama kameleonowa

Memowe wyzwanie Dolly Parton

Dolly Parton Dolly Parton Instagram
U progu lat 20. o mediach społecznościowych jedno wiemy na pewno: ich użytkownicy mają nie jedną, ale wiele różnych twarzy. Gwiazda country Dolly Parton właśnie przypomniała o tym światu.
Autorskie przeróbki mema Dolly Parton: Mateusz Morawiecki.Instagram Autorskie przeróbki mema Dolly Parton: Mateusz Morawiecki.

Niezbadane są wyroki internetu. Zwykle trudno przewidzieć, co za chwilę stanie się viralem, czyli treścią błyskawicznie rozchodzącą się po sieci. Jednego dnia to ściskające za gardło przemówienie Mariana Turskiego wygłoszone w 75. rocznicę wyzwolenia obozu Auschwitz-Birkenau – na polskich i zagranicznych kanałach na YouTube materiały z tym wystąpieniem zebrały razem koło stu tysięcy odsłon. I zupełnie zdominowały Facebooka.

A innego dnia po sieci rozchodzi się mem z 74-letnią Dolly Parton.

Polityka 6.2020 (3247) z dnia 04.02.2020; Ludzie i style; s. 67
Oryginalny tytuł tekstu: "Dama kameleonowa"
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kultura

Katarzyna Nosowska dla „Polityki”: Jestem moim planem na życie

Dziś w stosunku do artystów jest coś chłodnego – mówi Katarzyna Nosowska, tegoroczna laureatka towarzyszącej Paszportom POLITYKI nagrody specjalnej Kreator Kultury.

Bartek Chaciński
20.01.2022