Moje miasto

Architektura dla niepełnosprawnych

Rząd zainaugurował program Dostępność Plus, a samorządy angażują się we wprowadzanie dla niepełnosprawnych architektonicznych ułatwień. Ale w tak zwanym projektowaniu uniwersalnym nie chodzi tylko o pomoc w przemieszczaniu się osobom na wózkach czy niedowidzącym, chodzi o to, by miasta stały się łatwiej dostępne dla wszystkich: dla osób starszych, tych z małymi dziećmi czy tych ze złamaną nogą. Jak urzędy miejskie w Gdyni, w Krakowie czy w Bydgoszczy widzą tu swoje najpilniejsze zadania? A jak ich konkretne działania oceniają architekci i osoby niepełnosprawne? Odpowiedź już za tydzień.

***

„Twoje Miasto – twój wybór” to program redakcji POLITYKI poświęcony życiu polskich miast. Wspólnie z ich włodarzami opowiadamy o najważniejszych wyzwaniach, najciekawszych pomysłach i największych sukcesach. Naszą akcję wspiera Rada Konsultacyjna tworzona przez ekspertów i partnerów, w tym Piotra Krzystka, prezydenta Szczecina.

Polityka 23.2018 (3163) z dnia 05.06.2018; Do i od Redakcji; s. 98
Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022
Reklama