Czy inwestowanie w apartamenty w condo hotelach jest opłacalne

Pokój z widokiem na zysk
Polak marzy, by zostać hotelarzem. Zakup pokoju w tzw. condo hotelu reklamowany jest jako najlepsza obecnie inwestycja finansowa, z gwarantowaną stopą zysku. Większą gwarantował tylko Amber Gold.
Moda na condo hotele przyszła ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce trafiła na wyjątkowo sprzyjający grunt.
Benis Arapovic/PantherMedia

Moda na condo hotele przyszła ze Stanów Zjednoczonych. W Polsce trafiła na wyjątkowo sprzyjający grunt.

Perspektywa przyszłego zysku w wysokości 7, a nawet 10 proc. zainwestowanej sumy niektórych skłania wręcz do zaciągnięcia kredytu. Pętla zadłużenia nie przeraża, przecież pokój będzie spłacał się sam. Tak w każdym razie obiecują atrakcyjne oferty, którymi obwieszone są wszystkie miejscowości wypoczynkowe w kraju. Od morza do Tatr.

Wejście na molo w Juracie przypomina wielki słup ogłoszeniowy. Jedna oferta lepsza od drugiej. Na każdym billboardzie piękny hotel, choć na razie to tylko wizualizacja. Czterogwiazdkowa Gwiazda Morza we Władysławowie, 120 m od plaży, ma być gotowa dopiero w 2019 r. Może być „twoim domem nad Bałtykiem” – zachęca plakat. „Zarabiaj 7 proc. rocznie”. Wystarczy zainwestować w kupno jednego pokoju, choć, oczywiście, można kupić kilka. Wtedy ustawimy się finansowo do końca życia. Pieniądze, które zainwestujemy w hotelowy pokój w Gwieździe Morza, zwrócą nam się już po 15 latach – zapewniają inwestorzy. I nadal będziemy zarabiać.

Foka w Helu obiecuje jeszcze więcej: 10 proc. zysku. To wprawdzie nie hotel, lecz apartamentowiec, ale właściciele mieszkań mają zapewnioną „kompleksową obsługę wynajmu luksusowych apartamentów”. Sami o klientów martwić się nie muszą, tylko inkasują. Mało kto kupuje mieszkania nad morzem czy w górach, żeby mieć dokąd jeździć na urlop. Dziś Polak przede wszystkim myśli o zysku, inwestuje. W swoim pokoju rezerwuje sobie co najwyżej 12 dni w roku, najchętniej poza sezonem, żeby nie pomniejszać zysku.

Wykorzystałeś swoją miesięczną pulę 10 tekstów z POLITYKI dostępnych nieodpłatnie w naszym serwisie.
Pełną treść tego i wszystkich innych artykułów otrzymasz wykupując dostęp do Polityki Cyfrowej.

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną