Listki CSR

9. Targi CSR w EXPO XXI Warszawa

Targi CSR przed pandemią: Marzena Strzelczek i Paweł Oksanowicz Targi CSR przed pandemią: Marzena Strzelczek i Paweł Oksanowicz mat. pr.
Już 25 maja teren EXPO XXI Warszawa stanie się polskim centrum odpowiedzialnego biznesu w którym wezmą udział firmy, organizacje i przedstawiciele lokalnych społeczności dla których zrównoważony rozwój, działania na rzecz klimatu czy różnorodności są równie ważne jak prowadzenie działalności biznesowej. Wstęp na 9. Targi CSR jest bezpłatny.

Dziewiąta edycja największego w Polsce wydarzenia dotyczącego społecznej odpowiedzialności biznesu powraca do formuły stacjonarnej, która umożliwi efektywną wymianę doświadczeń między wystawcami a zwiedzającymi. Na uczestników czekają: część wystawiennicza oraz konferencyjna, a także Strefa Różnorodności z wieloma angażującymi aktywnościami.

Więcej informacji na: www.odpowiedzialnybiznes.pl/targiCSR

Biznes w klimacie rozwoju, rozwój w klimacie biznesu

Dziewiąte targi, których hasłem przewodnim jest triada: Klimat – Rozwój – Biznes, stanowić będą przestrzeń do dyskusji, prezentacji dokonań firm i organizacji w zakresie CSR i zrównoważonego rozwoju - mówi Marzena Strzelczak, dyrektorka generalna Forum Odpowiedzialnego Biznesu.

– Wszyscy z radością obserwujemy rosnące znaczenie tematyki ESG. Z dużą dozą pewności możemy stwierdzić, że to jeden z trendów, które będą kształtowały rzeczywistość w najbliższych latach. W jakim kierunku powinien podążać teraz biznes? Po jakie rozwiązania sięgać? Na czym polegają wyzwania stojące przed firmami? Na te i wiele innych tematów porozmawiajmy 25 maja 2022 r. w Centrum EXPO XXI. Do zobaczenia! – zaprasza na wydarzenie Marzena Strzelczak.

Dzięki obecności ekspertów i praktyków. Targi CSR dają szerokie pole do networkingu w kręgach zainteresowanych obszarami takimi jak: zrównoważony rozwój, działania na rzecz klimatu, zarządzanie różnorodnością w firmie, działania na rzecz społeczności lokalnych.

Wymiana doświadczeń na każdym poziomie

Z oferty Targów CSR skorzystają nie tylko przedstawiciele biznesu prowadzący działania w obszarze zrównoważonego rozwoju. Oprócz najwyższej kadry zarządzającej, menedżerów ds. CSR, ESG, HR, PR czy marketingu, wydarzenie to jest skierowane do przedstawicieli organizacji pozarządowych, studentów osób pracujących w mediach, przedstawicieli firm dostarczających rozwiązania w zakresie CSR, osób działających w administracji publicznej, czy konsumentów zainteresowanych działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju.

Wiedza i dobre praktyki od profesjonalistów

Uczestnicy targów będą mieli okazję zapoznać się z działaniami na rzecz zrównoważonego rozwoju prezentowanymi przez kilkudziesięciu wystawców – firmy i organizacje społecznie odpowiedzialne. Dla osób chcących zdobyć nową wiedzę i zapoznać się z trendami w zakresie ESG przygotowano część konferencyjną z trzema blokami tematycznymi: BIZNES, ROZWÓJ i KLIMAT.

Wsparcie merytoryczne tej części zapewnią zaproszeni eksperci oraz przedstawiciele partnerów 9. Targów CSR: Santander Bank Polska (Partner Główny), DB Cargo Polska, ERGO Hestia i LPP. W części konferencyjnej odbędzie się m.in. premiera Raportu „Odpowiedzialny biznes w Polsce 2021. Dobre praktyki” prezentującego ponad 1800 przykładów działań firm na rzecz zrównoważonego rozwoju. Zaprezentowany zostanie także raport z pierwszego badania Chapter Zero Poland „Rady nadzorcze wobec zmian klimatu”. Przy okazji targów przedstawione zostaną wyniki badania Diversity IN Check – listy pracodawców najbardziej zaawansowanych w zakresie zarządzania różnorodnością i inkluzji w Polsce , jak również ogłoszone będą wyniki konkursu dla dziennikarzy „Pióro odpowiedzialności”.

Udział we wszystkich wydarzenia, których organizatorem jest Forum Odpowiedzialnego Biznesu, jest bezpłatny.

Więcej informacji o wydarzeniu:

Partnerzy i patroni 9. Targów CSR

Organizator: Forum Odpowiedzialnego Biznesu
Partner Główny: Santander Bank Polska
Partnerzy: DB Cargo Polska, ERGO Hestia, LPP
Partnerstwo samorządowe z Miastem Stołecznym Warszawa
Patroni honorowi: CSR Europe, Ministerstwo Funduszy i Polityki Regionalnej, Akademia Leona Koźmińskiego
Patroni instytucjonalni: UNICEF Polska, Centrum UNEP/GRID-Warszawa, Krajowa Izba Gospodarcza, Belgijska Izba Gospodarcza, Polsko-Niemiecka Izba Przemysłowo-Handlowa, Skandynawsko-Polska Izba Gospodarcza, Francusko-Polska lzba Gospodarcza, Business Centre Club, Federacja Konsumentów, Przedsiębiorstwo Fair Play, Akademia Rozwoju Filantropii w Polsce, ICAN, ICAN Management Review, AICPA & CIMA
Partner medialny: Rzeczpospolita
Główny patron medialny:
Odpowiedzialny biznes – Kompendium CSR
Patroni medialni: naTemat.pl – BRID, Tygodnik Polityka, Clear Channel Poland, lnstytut Monitorowania Mediów (IMM), Teraz Środowisko, kampaniespoleczne.pl, NGO.pl, PulsHR.pl, PRoto.pl, My Company Polska, Fundacja Nienieodpowiedzialni, biznes&EKOLOGIA, Cashless.pl, Green-News.pl, THINK MICE, Poland Weekly.

Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyjątkowo długie wolne po Nowym Roku. Rodzice oburzeni. Dla szkół to konieczność

Jeśli ktoś się oburza, że w szkołach tak często są przerwy w nauce, niech zatrudni się w oświacie. Już po paru miesiącach będzie się zarzekał, że rzuci tę robotę, jeśli nie dostanie dnia wolnego ekstra.

Dariusz Chętkowski
04.12.2024
Reklama