Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Społeczeństwo

Coraz więcej szkół na zdalnym. Chaos większy niż rok temu

Nauczyciele prowadzą lekcje w czasie epidemii koronawirusa. Nauczyciele prowadzą lekcje w czasie epidemii koronawirusa. Grzegorz Celejewski / Agencja Gazeta
Najwięcej szkół, w których częściowo lub całkowicie zawieszono stacjonarne nauczanie, jest na Lubelszczyźnie (zdalnie lub hybrydowo pracuje tam jedna piąta placówek), Podlasiu, Podkarpaciu. W Lublinie kilka dni temu zmarła kolejna nauczycielka.

Sytuacja jest dynamiczna i bardzo zmienna. Tylko dziś od godz. 8 do 9:30 zatwierdziłem decyzje o wprowadzeniu pracy hybrydowej w 29 miejskich szkołach i przedszkolach. W tej chwili w takim trybie pracuje około jednej trzeciej lubelskich placówek – relacjonuje Mariusz Banach, wiceprezydent odpowiedzialny za oświatę.

Zdalne lekcje najczęściej na Lubelszczyźnie

W skali kraju odsetek szkół, w których częściowo lub całkowicie zawieszono stacjonarne nauczanie, pod koniec tygodnia wynosił ok.

Reklama

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022