Świat

Władza PiS staje przed TSUE. Sędziowie Tuleya i Juszczyszyn na sali

Siedziba Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu Siedziba Trybunału Sprawiedliwości Unii Europejskiej w Luksemburgu Alexandre Marchi / Forum
Aż pięć krajów wspierało dziś Komisję Europejską na rozprawie przed Trybunałem Sprawiedliwości UE w sprawie systemu dyscyplinowania sędziów, który wprowadziła władza PiS.

Przed 15-osobową Wielką Izbą Trybunału Sprawiedliwości UE odbyła się dziś rozprawa poświęcona Izbie Dyscyplinarnej Sądu Najwyższego i całemu systemowi dyscyplinującemu dla sędziów, jaki skonstruowały PiS Jarosława Kaczyńskiego, Solidarna Polska Zbigniewa Ziobry i Porozumienie Jarosława Gowina. Do TSUE poszła w tej sprawie Komisja Europejska.

Ewa Siedlecka: Gdyby Polska PiS była krajem praworządnym.

Warte przeczytania

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Marcel Andino Velez o trudnej sztuce opieki nad niesamodzielnymi rodzicami

Marcel Andino Velez, założyciel opiekuńczej organizacji Młodszy Brat, o tym, dlaczego dom rodzinny jest ważny dla rodziców w jesieni życia i co należy wiedzieć, decydując się na opiekę nad nimi w domu.

Teresa Olszak
25.01.2021