Świat

Pierwsze dni Bidena. Szybki koniec „zgody narodowej”?

Prezydent Joe Biden przedstawił plan walki z epidemią koronawirusa. Prezydent Joe Biden przedstawił plan walki z epidemią koronawirusa. Al Drago - Pool Via Cnp / Zuma Press / Forum
Zarządzenia ogłoszone przez nowego prezydenta USA wskazują, że ma świadomość powagi kryzysu. Ale spotkają się z oporem i republikańskiej opozycji, i części demokratów.

Joe Biden nie waha się rzucić wyzwania republikanom, którzy nazajutrz po jego inauguracji, celebrowanej w duchu jedności społeczeństwa, natychmiast skrytykowali większość wydanych przez niego decyzji. Wygląda na to, że „zgoda narodowa” po odejściu Donalda Trumpa z Białego Domu trwała tylko jeden dzień.

Opozycja nie zgłosiła dotąd zastrzeżeń tylko wobec planu walki z epidemią koronawirusa. Biden wskrzesił specjalny zespół ds.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Jacek Pasik, brat skazanej za zabójstwo w butiku Ultimo, o pomyłce sądowej

16 grudnia 1997 r. w podziemiach butiku Ultimo przy Nowym Świecie w Warszawie zastrzelono mężczyznę i postrzelono kobietę, która cudem przeżyła. Postrzelona pracowała w tym butiku. Zastrzelony był jej mężem, nie miał nic wspólnego ze sklepem, ale tego dnia przyjechał po żonę do pracy i czekał, aż skończy liczyć utarg, żeby ją odwieźć do domu.

Martyna Bunda
23.01.2021