Świat

James Bond wstępuje do Zielonych? Nowa misja MI6

Bondowski aston martin, w tle siedziba MI6 w Londynie Bondowski aston martin, w tle siedziba MI6 w Londynie Forum
Brytyjski wywiad zagraniczny ogłosił, że jego agenci będą sprawdzać, jak poszczególne kraje wywiązują się z cięć emisji CO2. Po co?

Jeśli ktoś wątpił, że kryzys klimatyczny zaczyna być traktowany bardzo serio przez najtwardszych graczy na świecie, dostał właśnie dowód, że tak jest. Jedna z najpoważniejszych instytucji wywiadowczych ogłosiła publicznie – a być może w ten sposób i zagroziła – że zamierza patrzeć na ręce władzom innych krajów, jak pilnują zobowiązań klimatycznych. „Kiedy różni ludzie składają różne przyrzeczenia w sprawie zmian klimatu, to naszą rolą jest dopilnować, by robili to, do czego się zobowiązali” – powiedział szef słynnego brytyjskiego wywiadu w jedynym wywiadzie, jakiego udzielił od objęcia tej funkcji.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

CZECHY: Bezlitośni komornicy

Huragan, który niedawno uderzył w Morawy, nie tylko pozrywał tysiące dachów, lecz także odsłonił patologię czeskiej branży komorniczej, ścigającej za długi nawet dzieci.

Tomasz Maćkowiak
02.08.2021