Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Świat

Dlaczego Bruksela robi uniki w sprawie uchodźców z Usnarza Górnego

Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas spotkania G7. 24 sierpnia 2021 r. Szefowa Komisji Europejskiej Ursula von der Leyen podczas spotkania G7. 24 sierpnia 2021 r. Forum
Najnowsze stanowisko Komisji Europejskiej w sprawie sytuacji uchodźców na granicy polsko-białoruskiej to właściwie uchylanie się od zajęcia stanowiska. Dlaczego? „Polityka gościnności” Angeli Merkel z 2015 r. jest uznawana za błąd w wielu zachodnich stolicach.

Postępowanie Polski na granicy z Białorusią wpisuje się w obecny unijny główny nurt, który przeszedł mocną zmianę od kryzysu z 2015 r. Stąd powściągliwość Brukseli, dla której priorytetem jest teraz niedopuszczenie do powstania nowego nielegalnego szlaku migracyjnego. I walka z przemytem ludzi.

Czytaj też: „Mury to oznaka słabości”.

Warte przeczytania

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Kraj

Guru strategii i willa na Żoliborzu

Jacek Bartosiak to prawnik i popularny w PiS geopolityk amator. Głosi nieufność wobec Zachodu, twierdzi, że Polska bez pomocy NATO może wygrać z Rosją. Jego kancelaria adwokacka przez siedem lat działała w domu żony Rogera de Bazelaire. To były dyrektor finansowy kremlowskiego oligarchy Michaiła Fridmana.

Tomasz Piątek
17.01.2022