Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

169. dzień wojny. Rosjanie nigdzie nie są bezpieczni. Czy pomogą im irańskie kosmiczne oczy?

Wiemy nieco więcej o ataku na bazę lotniczą Saki koło wsi Nowofiedorowka. Ze zdjęć satelitarnych wynika, że zniszczono dziewięć rosyjskich samolotów, dwa składy amunicji i domek pilota. Zdjęcie z 9 sierpnia 2022 r. Wiemy nieco więcej o ataku na bazę lotniczą Saki koło wsi Nowofiedorowka. Ze zdjęć satelitarnych wynika, że zniszczono dziewięć rosyjskich samolotów, dwa składy amunicji i domek pilota. Zdjęcie z 9 sierpnia 2022 r. Forum
Kolejne ataki ukraińskich wojsk pokazują, że Rosjanie nie są już nigdzie bezpieczni. Czy pomoże im irański satelita wyniesiony niedawno na orbitę rakietą Sojuz 2.1b? Bo także w tej dziedzinie Rosja okazuje się kolosem na glinianych nogach.

Wiemy nieco więcej o ataku na bazę lotniczą Saki koło wsi Nowofiedorowka. Pokazano zdjęcia satelitarne i okazało się, że zniszczono dziewięć rosyjskich samolotów, dwa składy amunicji i domek pilota, przypadkową ofiarą padł zaś parking cywilnych samochodów i mnóstwo stojących tu pojazdów.

Wśród zniszczonych maszyn były cztery rozpoznawcze Su-24MR (Rosjanie używają bombowców Su-24M już tylko w wersji rozpoznawczej) i pięć wielozadaniowych Su-30SM (w Rosji to obecnie główny typ samolotu bojowego).

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >