Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Świat

206. dzień wojny. Brzozy, szyny, blacha, beton, improwizacja. Cudowna rosyjska broń

Zniszczony rosyjski pojazd wojskowy w okolicach miasta Izium w obwodzie charkowskim w Ukrainie. 14 września 2022 r. Zniszczony rosyjski pojazd wojskowy w okolicach miasta Izium w obwodzie charkowskim w Ukrainie. 14 września 2022 r. Gleb Garanich / Forum
Rosjanie pokazują coraz częściej, że są bezmyślnymi, okrutnymi osobnikami. Kiedy już to wszystko się skończy, będą potrzebne lata wychowania w duchu poszanowania drugiego człowieka. A na razie możemy podziwiać ich „radosną twórczość” na polu ulepszania techniki bojowej.

16 września Ukraińcy uchwycili cały Kupiańsk, stopniowo oczyszczając miasto z wojsk rosyjskich. Jest to miasteczko liczące 27,5 tys. mieszkańców, czyli mniej więcej tyle, ile polski Łowicz, Zakopane czy Nowy Dwór Mazowiecki. Jest jednak niezwykle ważnym węzłem kolejowym z dużą węzłową stacją nadającą się do obsługi pociągów towarowych (z możliwością ich załadunku i rozładunku na miejscu). Stacja i inne ważne części tego węzła kolejowego znajdują się po wschodniej stronie rzeki Oskił. I właśnie ją opanowały wojska ukraińskie 16 września, co udowodniono licznymi geolokalizowanymi zdjęciami oraz filmami.

Reklama
Ilustracja. Osoby czytające Politykę na różnych nośnikach.

Dołącz do nas!

Będziesz mógł czytać wszystkie teksty autorów „Polityki”.

Subskrybuję

Jesteś już prenumeratorem?

Zaloguj się >