Rabat na prenumeratę cyfrową Polityki

kup taniej do 50%

Subskrybuj
Świat

221. dzień wojny. Hełmofon jak z „Czterech pancernych”. Czego nie ma rosyjski żołnierz?

Porzucone rosyjskie czołgi we wsi Kurylówka w obwodzie charkowskim. 1 października 2022 r. Porzucone rosyjskie czołgi we wsi Kurylówka w obwodzie charkowskim. 1 października 2022 r. Forum
Dobre wieści z frontu. Prezydent Wołodymyr Zełenski potwierdził, że Ukraińcy zdobyli Łyman i kilka okolicznych miejscowości. Walczyły tu m.in. dwa rosyjskie bataliony rezerwowe, których wyposażenie wołało o pomstę do nieba. Czego nie dostają żołnierze Putina?

Łyman w ukraińskich rękach wywołał sporą wściekłość u Rosjan. To był taki punkt oparcia w północnej części Donbasu, który wciąż dawał im nadzieję na okrążenie zgrupowania przeciwnika pod Siewierskiem. Oczywiście gdyby nieszczęsne próby przełamania obrony pod Bachmutem dały w końcu rezultat. Nie bez przyczyny Rosjanie codziennie ruszają do szturmu na Zajcewe, Sołedar i Bachmuckie i giną tu jak muchy. A teraz kicha. Łyman stracony, wojska odepchnięte w sam róg Donbasu, pod Kreminnę. W dodatku Ukraińcy wchodzą od północy w obwód ługański, który przez moment w całości był w rękach okupantów.

Reklama