Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Świat

378. dzień wojny. Cuda na froncie. Rosjanie skrzyżowali transporter z okrętem

Szalone improwizacje zbrojeniowe Rosjan. Mają nieco MTLB w zapasie, ale pościągali stare uzbrojenie... z okrętów wojennych. Szalone improwizacje zbrojeniowe Rosjan. Mają nieco MTLB w zapasie, ale pościągali stare uzbrojenie... z okrętów wojennych. Damian Twardosz / Twitter
Bachmut nadal się broni, a Rosjanie mają dylemat, co zrobić, jeśli go ewentualnie zdobędą. W dodatku zaczęli sprowadzać na front dziwaczne uzbrojenie. Brakuje im klasycznego sprzętu?

Minister Siergiej Szojgu wczoraj oświadczył, że żadna pauza nie wchodzi w grę – po zajęciu Bachmutu Rosjanie będą kontynuować natarcie. Nie wskazał oczywiście gdzie, czy na północny zachód w kierunku Słowiańska, czy południowy zachód w kierunku miasteczka Konstantynówka i dalej na Pokrowsk. A może lepiej skręcić w stronę Doniecka i wziąć Awdijiwkę w kleszcze od północy i południa? Przy okazji można by okrążyć Ukraińców broniących Torećka na zachód od opanowanej przez separatystów Gorłowki albo zmusić ich do odwrotu. Uderzenie na Pokrowsk byłoby obiecujące, gdyby jednocześnie przebiło się zgrupowanie nacierające spod Wołnowachy–Wuhłedaru. Ale nie zanosi się, żeby Rosjanie osiągnęli tu jakieś przełamanie. Rozbijają się systematycznie o ukraińską obronę, ponosząc poważne straty w ludziach (co nie stanowi dla nich problemu) i w sprzęcie (to z czasem może stać się kłopotliwe).

Nie robią postępów, bo nie potrafią szybko skomasować wojsk na kluczowych kierunkach: zaatakować, przełamać obrony i kontynuować natarcia w głąb przy użyciu sił manewrowych. To brak umiejętności albo niska wydolność logistyki.

.Polityka.

Małe zgrupowania uderzeniowe

Rosjanie tworzą doraźne zgrupowania uderzeniowe na bazie batalionów zmechanizowanych, wzmocnionych czołgami, z dodatkiem dużej ilości artylerii.

Reklama