Gdyby słowa miały taką moc jak pociski, ukraińska armia już dawno defilowałaby po placu Czerwonym w Moskwie. Dlaczego sojusznicy ciągle boją się Rosji i nie wspomagają Ukraińców w wystarczającym stopniu, by uzyskali przewagę w toczącej się wojnie?
Uwaga: widzę ogromną różnicę między dzisiejszymi autokratami a tymi z XX w. – mówi Anne Applebaum. Rozmawiamy o tym, jak w fotelu, ze smartfonem w dłoni, możemy przegrać demokrację. I dlaczego grozi nam autorytarna międzynarodówka.
Pokojowa nagroda niemieckich księgarzy uchodzi za „małego Nobla” i zostanie wręczona w październiku tuż przed amerykańskimi wyborami w czasie Frankfurckich Targów Książki.
Po własnych ścieżkach oboje daleko zaszli. Razem. A przecież pochodzą z innych kontynentów, zupełnie innych rodzin, kultur i środowisk. Mało takich związków, nawet w szerokim świecie.
Rozmowa z Anne Applebaum, publicystką „The Atlantic”, laureatką Nagrody Pulitzera, o wojnie w Ukrainie i przyszłości tego kraju, zachodnim wsparciu dla Kijowa, chińskich zakusach na Tajwan i polskiej demokracji.
Marcin Tulicki stworzył sprawnie nakręconą baśń z gatunku opowieści o Judaszu. Dlaczego teraz? PiS, który nienawidzi Radka Sikorskiego prawie tak jak Donalda Tuska, najwyraźniej boi się go jako wciąż czynnego polityka.
Rozmowa z Anne Applebaum o tym, jak zakończyć wojnę w Ukrainie. I dlaczego polski rząd, jeśli chce pomóc Ukrainie, musi się pogodzić z Unią Europejską.
Anne Applebaum, publicystka i pisarka, oraz Donald Tusk, szef PO i były premier RP, o hejcie jako narzędziu politycznej walki i o tym, że tak samo jak politycy mogą popsuć świat, mogą go także naprawić. Fragment z książki „Wybór”.
Anne Applebaum, publicystka, pisarka, autorka wydanej niedawno książki „Zmierzch demokracji“, o populistach i kulturze nienawiści.
Śmierć Nadii, sprawa Riutina, niepokojące listy od bliskich współpracowników, ponure doniesienia z terenu – tej jesieni wszystko podsycało paranoję Stalina.