Ile miliardów podatników warto wydać, by ściągać strategiczne inwestycje? Ta kwestia nurtuje dziś Niemców, którzy zastanawiają się, czy gigantyczne subwencje przyniosą gospodarce spodziewane korzyści.
Branżę czekają całe dekady postępu – mówi Chris Miller, amerykański autor bestsellerowej książki „Wielka wojna o chipy”.
Żeby nauczyć się biegać, najpierw trzeba umieć chodzić. Tymczasem Polska była do tej pory chipową pustynią.
Czy to już początek światowej wojny o mikroczipy? Te najbardziej skomplikowane urządzenia w historii ludzkości trudno dostrzec, ale nie potrafimy już bez nich żyć.
O półprzewodniki i mikroczipy, z których zbudowane są nowoczesne technologie, toczy się zażarta, globalna walka na polu naukowym, inżynieryjnym i handlowym. Od jej wyniku zależy, kto zdominuje przyszłość światowej gospodarki.
Samorządy nakładają na obywateli obowiązek czipowania psów. Cała Europa dawno uznała to za logiczne i pożyteczne. Ale polskie sądy – za sprzeczne z konstytucją.
Średniowieczni myśliciele wyliczali, ile diabłów zmieści się na łebku szpilki. Dzisiejsi potrafią umieścić na nim tysiące mikroskopijnych urządzeń wykonujących skomplikowane zadania biomedyczne. Pozwalają na przykład obejrzeć wirusa.