Czym żyli Polacy w 1921 r.
W przeciwieństwie do książkowego oraz serialowego „Króla” prawdziwy król żydowskiego półświatka mieszkał w Łodzi i nazywał się Menachem Bornsztajn.
Polska jesienią 1938 r. wpadła w pułapkę własnych mocarstwowych ambicji i historycznych zaszłości.
Jak się mieszkało, co jadało, co nosiło i jak spędzało czas.
Kiedy 14 marca 1923 r. mocarstwa zatwierdziły granice II RP, satysfakcji Polaków towarzyszyły protesty Litwinów, Białorusinów, Ukraińców.
Co tydzień publikujemy przygotowane przez KARTĘ materiały historyczne odnoszące się do jednego z ważnych wydarzeń ze stulecia niepodległości.
15 kwietnia w kioskach ukaże się drugie wydanie specjalne z serii Pomocnik Historyczny POLITYKI - Biografie - Józef Piłsudski.
Pitavale, czyli zbiory kronik spraw i procesów kryminalnych, cieszyły się kiedyś znacznym zainteresowaniem. Autorami bywali na ogół emerytowani prawnicy, często biorący kiedyś udział w opisywanych procesach.
Przez 20 lat wolnej Polski Kościół katolicki osiągnął wszystko, co zamierzał, choć nie tyle w sferze duchowej, co politycznej. To politycy dali Kościołowi siłę, która teraz w nich samych
Historyk, którego badania od lat koncentrują się na genezie II wojny światowej, musiał prowadzoną w ostatnim okresie wymianę ciosów przyjmować z zakłopotaniem, a nawet z pewnym