Jeden z największych skandali w unijnej historii zatacza coraz szersze kręgi. We wtorek komisja prawna PE jednogłośnie zarekomendowała odebranie immunitetów dwóm kolejnym europosłom. Tymczasem TVP informacjami z Brukseli manipuluje, jak tylko się da.
Europosłanka Ewa Kaili wplątała się w łapówkarską aferę związaną z organizacją mundialu w Katarze. A całą Unię uwikłała przez to w wielki wizerunkowy kryzys.
Mijają dni od ujawnienia największej w ostatnich latach unijnej afery korupcyjnej, a szczegółów wciąż brak. Jeśli doniesienia o katarskiej próbie wpłynięcia na europosłów się potwierdzą, Bruksela będzie w bardzo trudnej sytuacji.
Korupcja to nie tylko wręczanie łapówek czy płatna protekcja. To także takie ukształtowanie ustroju państwa, żeby sprzyjał interesom politycznym i materialnym konkretnej formacji. Rozmowa z dr. hab. Grzegorzem Makowskim z Fundacji Batorego i SGH.
Polska od lat nie wygląda źle w rankingach korupcji czy percepcji korupcji. Ale to nie znaczy, że problem nie istnieje, wprost przeciwnie – trend jest negatywny.
Być może w sprawie Sławomira Nowaka chodzi o zwykłą korupcję. Tyle że w dzisiejszej sytuacji politycznej mało kto uwierzy w taką wersję.
Korupcja jest wymieniana jednym tchem wśród bolączek, jakie niszczą demokrację Ukrainy. Dziś uważa tak prawie 80 proc. obywateli, którzy obwiniają rządzących o jej tolerowanie.
Antonio Negri włoski filozof, więzień polityczny, oskarżany o terroryzm, w rozmowie z Jackiem Żakowskim.
Państwo może dać nam więcej za mniejsze pieniądze – mówił przed laty David Osborne, amerykański guru publicznego zarządzania.
Tysiące ludzi demonstruje na ulicach Bukaresztu i innych rumuńskich miast. Protesty są spowodowane m.in. reformą systemu podatkowego.