Za umiejętne połączenie tradycyjnego dziennikarstwa wysokiej próby z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi cyfrowych mediów, by w oryginalny sposób opowiadać o dramatycznych wydarzeniach, jak wojna w Ukrainie. Za „Jeden dzień w...” kolektywu Outriders.
Świętujemy trzydziestą rocznicę Paszportów z nowym pokoleniem twórców. W czasach kryzysu energetycznego i deficytów budżetowych wyróżnia ich energia i charakteryzuje nadwyżka talentu.
Gra „Trek to Yomi” zebrała przychylne opinie przede wszystkim dzięki obranemu kierunkowi artystycznemu i jego dojrzałej realizacji.
Niedawna rekordowa sprzedaż kolażu Beeple’a na aukcji za 70 mln dol. obudziła zainteresowanie sztuką cyfrową. Co to jest i dlaczego jest takie drogie?
Kto zdobył nominacje do Paszportów POLITYKI? Komu udało się w wyjątkowym dla całej kultury roku 2020 podtrzymać kontakt z publicznością?
Hideo Kojima jest jak gwiazda rocka wśród autorów gier wideo. A jego nowa produkcja „Death Stranding” potwierdza, że chciałby być gwiazdą filmu.
Z kulturą cyfrową wciąż najłatwiej skojarzyć gry komputerowe. A co z tą dziedziną poza grami?
„Istotne było to, żeby dać graczowi swobodę, nie stać się moralizującym mentorem. To gracz dokonuje wyborów” – opowiadają założyciele firmy 11 bit studios.
„Sam pomysł, aby przyznawać nagrody w kategorii Kultura cyfrowa, to jest świetny krok. To jest coś, co jest po prostu znakiem czasu” – mówi Piotr Iwanicki.
Wystąpiła w pięciu grach komputerowych, teledyskach dwóch znanych zespołów, a ostatnio – w filmie. Światowe firmy walczą o reklamy z jej udziałem. To poważny dorobek jak na pięć lat, zwłaszcza dla osoby, która nie istnieje.