Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Paszporty POLITYKI

Anna i Jakub Górniccy (Outriders)

Kultura cyfrowa: Anna i Jakub Górniccy (Outriders) z Paszportem POLITYKI

Anna i Jakub Górniccy (Outriders) Anna i Jakub Górniccy (Outriders) Leszek Zych / Polityka
Za umiejętne połączenie tradycyjnego dziennikarstwa wysokiej próby z najnowszymi rozwiązaniami technicznymi cyfrowych mediów, by w oryginalny sposób opowiadać o dramatycznych wydarzeniach, jak wojna w Ukrainie. Za „Jeden dzień w...” kolektywu Outriders.
materiały prasowe
Polityka
Polityka

Anna i Jakub Górniccy (Outriders) – współzałożyciele międzynarodowego reporterskiego start-upu, który zmienił w ostatnich sezonach sposób opowiadania o świecie.

Ich pomysł to połączenie wysokiej próby dziennikarstwa z innowacyjnym wykorzystaniem cyfrowych technologii medialnych. Doskonałym wyrazem takiej strategii jest zrealizowany wspólnie z serwisem Ukrayina.pl projekt „Jeden dzień w…”, opowiadający o życiu w czasie wojny w sześciu miastach Ukrainy (partnerem projektu była Ukrayina.pl). Reporterzy Outriders wspólnie z kolegami przewodnikami z Ukrainy pokazują, jak wygląda życie w cieniu nieustannego zagrożenia bombardowaniami. A technologia VR/360 pozwala widzom zanurzyć się w życie tych miast i podążać w naturalny sposób za opowieścią narratora. Najważniejsze są tu opowieści o współczesnym świecie, a nowe technologie to środek, który pomaga w dotarciu z treścią do odbiorców.

W kategorii Kultura cyfrowa nominowani byli także Marcin Kryszpin i Grzegorz Szczygieł (Flying Wild Hog), Mateusz Skutnik.

Partnerem kategorii kultura cyfrowa jest InCredibles

Polityka 4.2023 (3398) z dnia 17.01.2023; Paszporty POLITYKI 2022; s. 82
Oryginalny tytuł tekstu: "Anna i Jakub Górniccy (Outriders)"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Fotoreportaże

Jaki sens szycia? Mamy w Polsce mistrzów, uczniów brak

Krawiectwo miarowe odradza się powoli, bo i powoli rośnie społeczna chęć podkreślenia ubiorem statusu, aspiracji oraz zwykłej satysfakcji z własnego wyglądu. Coraz mniejsze grono mistrzów ma pełne ręce roboty, a następców nie widać.

Marcin Piątek
05.02.2023
Reklama