Fox News, propagandowa tuba Partii Republikańskiej, jest nadal najczęściej oglądanym kanałem telewizji informacyjnej w USA. Czy zaszkodzą jej obecne rewelacje?
Bill O’Reilly, gwiazdor konserwatywnych telewizji za oceanem, stracił pracę z powodu niekonserwatywnego narzucania się kobietom. Ale to również może być początek wielkich zmian w amerykańskich mediach.
Afera „News of the World” doprowadziła do żądań, by całą prasę lepiej kontrolować. Ten system jest właśnie wprowadzany.
Hakerzy, politycy, policjanci, gwiazdy i rekin mediów. Afera podsłuchowa w brytyjskich mediach podtapia już nie tylko imperium Ruperta Murdocha, ale także rząd Davida Camerona. Czy premier miał układ z magnatem?
Trzy dni specjalna komisja grillowała Murdochów. Komisję powołał w ubiegłym roku premier Cameron, kiedy wybuchnął skandal wokół reporterów hakerów z tabloidu News of the World.
Po Lwie (Rywinie) przyszła kryska na Lwicę (lewicy). Sprawa się nie skończyła, ale się przypomniała. Akurat kiedy na wybuchową ścieżkę swojej afery Murdocha weszli Brytyjczycy. Czy czegoś się nauczyliśmy? Czego ich możemy nauczyć?
To jeden z najpotężniejszych biznesowych klanów na świecie. Co się teraz z nim stanie?
Miliony ludzi przykuła do telewizorów transmisja na żywo z przesłuchania wielkiej trójki: Ruperta Murdocha, jego syna Jamesa, i ich bliskiej współpracownicy Rebeki Brooks. W Australii, skąd wywodzi się Murdoch senior, twórca potężnej globalnej korporacji, wydarzenie zgromadziło tyle widzów co ślub Kate i Williama.
Największy brytyjski tabloid „The News of the World” złamał kark na skandalu z nielegalnym zdobywaniem informacji wykorzystywanych do podniesienia sprzedaży. Ale nie łudźmy się, że z tego będzie jakaś moralna rewolucja w mediach.
To niepokojące, że w Anglii - ojczyźnie parlamentaryzmu - brukowe tabloidy oraz jeden magnat medialny zdobyli tak duży wpływ na opinię publiczną, a przede wszystkim - polityków.