Czy sztuka i dobroczynność mogą iść w parze? TOP CHARITY Auction, której inicjatorami są Omenaa Mensah i Rafał Brzoska, to dowód, że środowiska biznesowe i artystyczne mogą działać w szczytnym celu i zmieniać świat na lepsze. O przygotowaniach do czwartej edycji wydarzenia rozmawiamy z Natalią Bradbury, Head of OmenaArt Foundation.
Do takiej Ameryki nie mam zamiaru wracać. Czułbym się tam źle – mówi dziś Jacek Tylicki, który jako artysta podbił Nowy Jork, ale wrócił do domu. I do wyprzedzającego epokę pomysłu malowania naturą.
Monumentalne rzeźby Pinsla doskonale „bronią się” nawet, gdy są rozłupane.
25 lat temu odszedł twórca jedyny w swoim rodzaju. Oto dziewięć odsłon z życia Władysława Hasiora.
Sztuka i natura przenikają się ze sobą od stuleci. współcześni artyści coraz częściej godzą się jednak na reguły gry przyrody. Świadomie tworzą dzieła przemijające.
Richard Serra zmarł 26 marca. Świat stracił jednego z najważniejszych twórców rzeźby. Imponujące realizacje w przestrzeni publicznej jednak pozostaną.
Sprawdziliśmy, jak 2023 r. wypadł pod względem frekwencji. Które muzea i galerie przyciągnęły największą liczbę gości? Jakie wystawy cieszyły się popularnością wśród widzów?
Wybitny rzeźbiarz Xawery Dunikowski za życia nieustannie prowokował i bulwersował. Okazuje się, że ponad pół wieku po śmierci niektórym rodakom także nie daje spokojnie spać.
Media społecznościowe, zwłaszcza umiejętnie wykorzystywane, są znakomitym medium do promocji czegokolwiek, dlaczego więc nie sztuki? – opowiada Kamil Śliwiński, twórca strony Polish Masters of Art.
Drugie odmrożenie kultury Zachęta uczciła otwarciem dużej wystawy poświęconej rzeźbie. Ważnej, ale i kontrowersyjnej.