Polityka. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

Subskrybuj
Kraj

By było nas więcej

Czy Polki będą teraz chętniej rodzić dzieci? Czy Polki będą teraz chętniej rodzić dzieci? Radek Pietruszka / PAP

Ponieważ w klubie parlamentarnym PO projekt ustawy regulującej sprawy in vitro rodził się w wielkich bólach, to premier postanowił wziąć sprawy w swoje ręce. Jesienią ogłosił, że zabieg in vitro będzie refundowany od lipca 2013 r., z czego będą mogły skorzystać nie tylko małżeństwa. Okazało się, że do przeprowadzenia zmian nie jest potrzebna żadna ustawa, a wystarczy specjalny program Ministerstwa Zdrowia. Premiera z pewnością zmobilizowały lewicowe władze Częstochowy, które już latem postanowiły dołożyć się do in vitro małżeństwom, które co najmniej od roku są zameldowane w tym mieście.

Aby było nas jeszcze więcej, rząd postanowił wydłużyć urlopy macierzyńskie, które chce przechrzcić na rodzicielskie. Na dłuższy półroczny (ze 100 proc. dotychczasowej pensji) lub roczny (z 80 proc. pensji) będą mogli się wybrać rodzice już od września 2013 r. Dużo tu jeszcze do ustalenia – dlatego rząd postanowił wydłużyć czas konsultacji społecznych do końca roku.

Polityka 51-52.2012 (2888) z dnia 19.12.2012; LUDZIE I WYDARZENIA 2012 - KRAJ; s. 14
Reklama

Czytaj także

Nauka

Testy antygenowe i omikron. Jak poprawnie zrobić wymaz?

Testy antygenowe na koronawirusa mają tę zaletę, że są szybkie i można je zrobić samodzielnie, ale wiele wskazuje, że w dobie omikronu będzie trzeba zmienić sposób ich wykonywania. Większa skuteczność wykrywania infekcji jest szczególnie istotna w kontekście ostatniego komunikatu WHO.

Piotr Rzymski
12.01.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną