Poznaj sylwetki nowych ministrów
Premier Donald Tusk przedstawił sześciu nowych ministrów. Siódmym nazwiskiem jest dotychczasowa minister rozwoju regionalnego Elżbieta Bieńkowska, która obejmie tekę wicepremiera i będzie kierować nowym resortem, powstałym z połączenia resortów transportu i rozwoju regionalnego.
Kancelaria Prezesa RM

Nowi ministrowie rządu Donalda Tuska

SPORT

Andrzej Biernat (rocznik 1960), który zastąpi Joannę Muchę apetyt na fotel ministra sportu miał od dawna i wcale tego nie ukrywał. Po odebraniu nominacji zapowiedział, że skoncentruje się na współpracy ze związkami sportowymi.

Absolwent Wyższej Szkoły Pedagogicznej w Częstochowie oraz studiów podyplomowych na Akademii Wychowania Fizycznego w Poznaniu, na kierunku zarządzanie sportem.

Po studiach, przez osiem lat, pracował jako nauczyciel w szkole podstawowej. Później prowadził własną działalność gospodarczą – biuro podróży i firmę wydawniczą. W 1996 został dyrektorem Centrum Sportu i Rekreacji w Konstantynowie Łódzkim. Był również prezesem miejscowego klubu sportowego KKS Włókniarz.

Od 2005 roku poseł Platformy Obywatelskiej i jej przewodniczący w regionie łódzkim. W Sejmie zajmuje się głównie sportem. W tej kadencji pełnił funkcję zastępcy przewodniczącego Komisji Kultury Fizycznej, Turystyki i Sportu. Wcześniej przewodniczył stałej podkomisji do spraw przygotowań Polski do organizacji EURO 2012. Przewodniczył podkomisji ds. przygotowań Polski do przyszłorocznych mistrzostw świata w siatkówce i mistrzostw Europy w piłce ręcznej w 2016 r.

Jest żonaty i ma dwie córki: Milenę i Blankę.

Grażyna Myślińska/Forum

Andrzej Biernat

 

 

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną