Kraj

Historyczne zwycięstwo polskiej reprezentacji nad Niemcami

Newspix.pl
Dla Polski zwycięstwo 2:0 to historyczny triumf – z Niemcami, mistrzami świata, nigdy wcześniej nie wygraliśmy.

Mecz zaczął się w zasadzie od drugiej połowy, kiedy gola strzelił – po dośrodkowaniu Łukasza Piszczka – Arkadiusz Milik. Drugiego gola zdobył w 88. minucie Sebastian Mila.

Polska reprezentacja wiele też zawdzięcza Wojciechowi Szczęsnemu, który nie stracił ani jednej bramki i wybronił wiele ryzykownych sytuacji. Temu Szczęsnemu, który mówił przed meczem: „Nawet gdyby [Niemcy] wystawili zupełnie rezerwowy skład, i tak byliby faworytem. Kogokolwiek by zostawili w domu, może z wyjątkiem bramkarza Manuela Neuera, to i tak na wielkim turnieju walczyliby o medale. Jestem przekonany, że obojętnie jakich jedenastu niemieckich piłkarzy zagra w sobotę, będzie nam ciężko”.

Na Stadionie Narodowym, jak podał na Twitterze rzecznik PZPN Jakub Kwiatkowski, stawiło się 56 934 kibiców.

Pokonanie Niemców, przyprawiających nas o uzasadnione kompleksy, gdyż nigdy z nimi nie wygraliśmy (6 remisów i 12 porażek), wielu brało za mrzonkę. Jak głosi utarte powiedzenie, piłka nożna to sport, w którym wygrywają Niemcy – tyle że na końcu, a eliminacje do francuskiego Euro ledwo się zaczęły. W klasyfikacji już Niemców wyprzedziliśmy.

„Polacy zaszokowali mistrzów świata” – pisze niemiecki serwis RTL. – Dopisało nam szczęście – komentował po meczu Arkadiusz Milik. – Byliśmy to winni kibicom.

Więcej na ten temat
Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Społeczeństwo

Dr Joanna Wardzała o pokoleniu 20-latków odrzucających konsumpcyjny styl życia rodziców

Rozmowa z dr Joanną Wardzałą, socjolożką i badaczką zachowań konsumpcyjnych, o tym, dlaczego dzisiaj młodzi ludzie nie chcą kupować i gromadzić dóbr.

Joanna Podgórska
12.11.2019
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną