Kraj

Jak trwoga, to hordy muzułmańskie

Fragment spotu Prawa i Sprawiedliwości Fragment spotu Prawa i Sprawiedliwości PiS / Facebook
Wyborczy klip PiS znów straszy Polaków uchodźcami. Kłamliwie, nieudolnie, na chybcika. Widać, że sztabowcom puszczają nerwy, a lepszych pomysłów im brakuje.

Klip (do obejrzenia niżej) prześwietliło OKO.press, nie zostawiając na nim suchej nitki. Słusznie, to rozpaczliwa jazda po wyborczej bandzie.

PiS chce przykryć klipem swoje niedawne wpadki

PiS na niecały tydzień przed wyborami samorządowymi chwyta się brzytwy. Liczy, że strach, na którym „zjednoczona prawica” wygrała trzy lata temu, zadziała i dzisiaj. I że przykryje tym skandalicznym zlepkiem fałszów i manipulacji samobóje, które strzelili obecnej władzy premier Mateusz Morawiecki w ujawnionych nagraniach jego prywatnych rozmów, i minister Zbigniew Ziobro, który w kontrolowanym przez PiS Trybunale Konstytucyjnym złożył wniosek odebrany jako kolejny sygnał, że obecny rząd szykuje się do polexitu.

Propaganda PiS, kumulacja złych emocji

PiS ma z tym poważny problem. Próbuje go rozwiązać na różne sposoby. Na ratunek swemu pupilowi i Ziobrze ruszył prezes Kaczyński. Ale ponieważ nie poszło mu najlepiej, sztabowcy poszli na całość: zaatakowali Platformę i Schetynę wideoklipem o hordach uchodźców. W porównaniu z nim wyborczy klip Platformy „Warszawa dla wszystkich” to majstersztyk.

Propaganda PiS to kumulacja złych emocji. Czy PiS naprawdę wierzy, że Polacy żyją strachem i nienawiścią do wszystkiego, co niepisowskie? Jak niskie trzeba mieć wyobrażenie o wyborcach, by rąbnąć w nich takim guanem?

Czytaj także: Kto wygra w największych metropoliach

Reklama

Codzienny newsletter „Polityki”. Tylko ważne tematy

Na podany adres wysłaliśmy wiadomość potwierdzającą.
By dokończyć proces sprawdź swoją skrzynkę pocztową i kliknij zawarty w niej link.

Informacja o RODO

Polityka RODO

  • Informujemy, że administratorem danych osobowych jest Polityka Sp. z o.o. SKA z siedzibą w Warszawie 02-309, przy ul. Słupeckiej 6. Przetwarzamy Twoje dane w celu wysyłki newslettera (podstawa przetwarzania danych to konieczność przetwarzania danych w celu realizacji umowy).
  • Twoje dane będą przetwarzane do chwili ew. rezygnacji z otrzymywania newslettera, a po tym czasie mogą być przetwarzane przez okres przedawnienia ewentualnych roszczeń.
  • Podanie przez Ciebie danych jest dobrowolne, ale konieczne do tego, żeby zamówić nasz newsletter.
  • Masz prawo do żądania dostępu do swoich danych osobowych, ich sprostowania, usunięcia lub ograniczenia przetwarzania, a także prawo wniesienia sprzeciwu wobec przetwarzania, a także prawo do przenoszenia swoich danych oraz wniesienia skargi do organu nadzorczego.

Czytaj także

Świat

Dyplomaci jak hostessy – tak działa polskie MSZ

PiS w zasadzie nie prowadzi polityki zagranicznej. Nie potrzebuje więc doświadczonych ambasadorów. Chyba że do roli hostess.

Grzegorz Rzeczkowski
09.10.2019
Reklama