Kraj

Nowa aplikacja „Polityki” – cały świat pod ręką

Nowa aplikacja „Polityki” Nowa aplikacja „Polityki” Polityka
„Polityka” udostępniła swoją nową aplikację mobilną. Prosta i intuicyjna w obsłudze, oferuje nowoczesne rozwiązania i przyjemność czytania. To następny krok w rozwoju „Polityki” w świecie cyfrowych treści i subskrypcji internetowych.

Dzisiaj – gdy otaczają nas informacyjny chaos i fake newsy – rzetelne, pogłębione i kompetentne dziennikarstwo jest szczególnie ważne. „Polityka” od dekad jest symbolem wartościowych treści, a jej nowa aplikacja pozwoli czytelnikom łatwo i komfortowo korzystać z bogatej oferty największego tygodnika w Polsce. Na dowolnym urządzeniu, w dowolnym miejscu i o dowolnej porze.

Odkryj przyjemność czytania

Ponad 75 proc. cyfrowych czytelników „Polityki” korzysta z naszych treści na urządzeniach mobilnych. Nową aplikację zaprojektowaliśmy głównie z myślą o ich wygodzie i przyjemności czytania. Łagodnie dostosowuje się do odbiorcy, proponuje mu indywidualny dobór tematów i ulubionych autorów, pozwala kontrolować częstotliwość powiadomień, ustawić tryb offline i wybrać tempo czytania tekstów przez lektora – mówi Joanna Chmielecka, dyrektor pionu cyfrowego „Polityki”.

Zależy nam, by czytelnik „Polityki” był rzetelnie poinformowany, otrzymywał istotne wiadomości i odpowiedzi na nurtujące go pytania. Intuicyjna i prosta nawigacja aplikacji, podział tematów na sekcje i kategorie, dostosowywanie się do zainteresowań użytkownika pozwolą mu odkrywać coraz większe pokłady naszej dziennikarskiej oferty.

Przy tworzeniu nowej aplikacji zależało nam na kilku wartościach. Po pierwsze na tym, żeby zaoferować odbiorcom rozwiązania na najwyższym światowym poziomie. Po drugie, by aplikacja w omal niedostrzegalny sposób ułatwiała korzystanie z różnorodnych treści i dostosowywała się do potrzeb czytelników. I po trzecie, aby pomagała w korzystaniu z nowych, stricte internetowych formatów: podkastów, newsletterów czy artykułów audio – wylicza zastępca redaktora naczelnego „Polityki” ds. wydań cyfrowych Łukasz Lipiński.

Wybierz ulubionych autorów „Polityki”

Otwarciową sekcję „Dzisiaj” w aplikacji tworzą na bieżąco wydawcy serwisu Polityka.pl. Tu trafiają newsy, wybrane komentarze i analizy, reportaże czy wywiady. Stąd można łatwo przejść do najnowszego numeru „Polityki” i innych czasopism z oferty wydawnictwa, podkastów, a także rysunków Andrzeja Mleczki i Jana Kozy.

Sekcja „Dla Ciebie” to wyjątkowe miejsce, które komponuje sam czytelnik, a aplikacja podąża za jego zainteresowaniami. Znajdziecie tu teksty wybranych przez siebie autorów „Polityki” oraz tematy, które szczególnie Was interesują. W tym miejscu możecie wrócić do zapisanego artykułu, którego lekturę odłożyliście na później.

W osobnej sekcji „Audio” można odsłuchać kilkanaście wybranych materiałów z najnowszego numeru „Polityki” (tempo czytania przez lektora można ustawić według własnych preferencji), a także podkasty przygotowywane co tydzień przez naszą redakcję.

Oczywiście wieczorem można skorzystać z trybu nocnego, a w podróży z możliwości pobierania treści do trybu offline.

Najważniejsze atuty nowej aplikacji „Polityki”:

  • stały dostęp do najnowszych i istotnych wiadomości
  • treści podane przystępnie w różnych kategoriach (m.in. kraj, świat, kultura, rynek, nauka i zdrowie, historia, społeczeństwo)
  • dostęp do półki z przyznanymi numerami „Polityki” i innych czasopism z oferty wydawnictwa (z opcją czytania offline)
  • wybór ulubionych autorów i tematów
  • możliwość odsłuchania artykułów i wyboru tempa czytania
  • dostęp do podkastów i newsletterów „Polityki”
  • funkcja zapisywania najciekawszych artykułów
  • praca w trybie nocnym
  • możliwość czytania w trybie offline
  • łatwy dostęp do procesu zakupu cyfrowej subskrypcji „Polityki”

Liczymy na to, że taki komfort kontaktu z treściami „Polityki” będzie dla naszych subskrybentów dodatkowym argumentem, by związać się z nami na dłużej. Mamy też nadzieję, że aplikacja usatysfakcjonuje nowych czytelników, którzy chcą być na bieżąco i nie martwić się o wiarygodność informacji – dodaje Joanna Chmielecka.

Użytkownicy Androida aplikację „Polityki” mogą pobrać TUTAJ »
Czytelnicy korzystający z iOS mogą pobrać aplikację „Polityki” TUTAJ »

Reklama

Czytaj także

Kultura

Wojewódzki z Matą o „Patointeligencji” i „Patoreakcji”

Mata, autor „Patointeligencji”, który właśnie opublikował nowy utwór z równie mocnym tekstem: – Społeczną rolą artysty czasami jest wystawienie się na strzał. Ja się czuję z tym dobrze, to zamieszanie czemuś służy.

Kuba Wojewódzki
03.04.2021
Reklama