„Polityka”. Dajemy pełny obraz.

Czytaj, słuchaj, odkrywaj świat!

SUBSKRYBUJ
Kraj

Game over? Nie tak prędko. Cztery główne zmartwienia Kaczyńskiego

Elżbieta Witek, premier Morawiecki i prezes Kaczyński prezentują „Polski Ład”, 15 maja 2021 r. Elżbieta Witek, premier Morawiecki i prezes Kaczyński prezentują „Polski Ład”, 15 maja 2021 r. PiS / Twitter
Opozycja sama sobie zafundowała dygot, jej kryzys jest bezsporny, ale niekoniecznie trwały. Natomiast sprawowanie władzy zawsze zużywa, a PiS wlecze za sobą coraz cięższy bagaż grzechów. Zmieniło się też społeczeństwo, na scenę weszły nowe roczniki i nawet zdążyły zaliczyć swoją polityczną inicjację.

Znerwicowana polska polityka od dawna ma skłonność do popadania z jednej skrajności w drugą. Dopiero co powszechnie wieszczono rychły koniec rządów PiS, co napompowało po stronie opozycyjnej nadmierne złudzenia i w efekcie przełożyło się na błędną strategię Koalicji Obywatelskiej w sprawie Funduszu Odbudowy UE. Kiedy zaś balon oczekiwań pękł, wajcha została nagle przestawiona i zapanowała swoista moda na defetyzm.

Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Agnieszka Graff i Elżbieta Korolczuk dla „Polityki”: Prawica nauczyła się grać w gender

Rozmowa z Agnieszką Graff i Elżbietą Korolczuk o kobietach, które na ulicach pokazują nowy feminizm, i mężczyznach zakażonych ultrakonserwatyzmem.

Katarzyna Czarnecka
01.12.2021