Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kraj

Bezkarni nieodpowiedzialni

Bezkarni nieodpowiedzialni. Sprawdzamy, czy i jak można ukarać ludzi PiS

Jak postawić zarzut niedopełnienia obowiązków, skoro te obowiązki są niedookreślone? Konstytucja wymaga, by odpowiedzialność karna była opisana konkretnie, a nie mgliście. Jak postawić zarzut niedopełnienia obowiązków, skoro te obowiązki są niedookreślone? Konstytucja wymaga, by odpowiedzialność karna była opisana konkretnie, a nie mgliście. Kamil Rekosz
Donald Tusk zapowiada, że po zmianie władzy w sto dni „wysprząta po PiS”, a Trybunał Stanu to będzie pieszczota wobec tego, co czeka winnych łamania prawa. Sprawdzamy, czy i za co można ukarać Macierewicza, Szydło, Morawieckiego, Ziobrę. I czy sam Jarosław Kaczyński mógłby trafić przed sąd.
Jako członek Rady Ministrów, który koordynował działania innych resortów w zakresie bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński mógłby podlegać odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu.Łukasz Rayski Jako członek Rady Ministrów, który koordynował działania innych resortów w zakresie bezpieczeństwa, Jarosław Kaczyński mógłby podlegać odpowiedzialności przed Trybunałem Stanu.

Czy Antoniemu Macierewiczowi grozi odpowiedzialność za „kłamstwo smoleńskie”? Może, ale raczej na grożeniu się skończy. Podobnie może być z odpowiedzialnością Beaty Szydło za niepublikowanie wyroków TK, premiera Morawieckiego za zarządzenie wyborów kopertowych czy Zbigniewa Ziobry za wyciek dokumentów z akt sędziów, które posłużyły do afery hejterskiej. Także dlatego, że od lat obowiązuje w Polsce zasada nieodpowiedzialności funkcjonariuszy. PiS próbował nawet zagwarantować ją ustawowo przy okazji tarczy antycovidowej.

Polityka 44.2022 (3387) z dnia 25.10.2022; Polityka; s. 25
Oryginalny tytuł tekstu: "Bezkarni nieodpowiedzialni"
Reklama