Nowy pomysł rzecznika praw obywatelskich

Polityka tylko dla zdrowych?
Janusz Kochanowski proponuje, by kandydaci w wyborach prezydenckich i parlamentarnych przedstawiali zaświadczenia, że są zdrowi psychicznie.

Każdy, kto ubiega się o fotel prezydenta, posła czy senatora, powinien przedstawić zaświadczenie, że jest zdrowy psychicznie – proponuje rzecznik praw obywatelskich Janusz Kochanowski. – Potrafię wskazać przykłady osób w naszym parlamencie, których zachowanie i wypowiedzi nasuwają poważne wątpliwości co do ich zdrowia psychicznego i rozwoju umysłowego – mówi Kochanowski. Dodaje, że nie wymieni ich nazwisk, ale każdy obserwator życia politycznego wie, o których parlamentarzystów chodzi.

Rzecznik jest przekonany, że to media licząc na większe zainteresowanie promują kontrowersyjne osoby, które powinny leczyć się w spokoju. – Być może w prawie wyborczym albo w konstytucji powinniśmy wprowadzić wymóg stosownego zaświadczenia od kandydatów do pełnienia władzy – zastanawia się RPO. Jego niespodziewanym sojusznikiem w tej sprawie jest Janusz Palikot. Poseł już napisał projekt ustawy, która ma zobowiązywać polityków do publikowania raportów o zdrowiu i nałogach. 

Ważne w kraju

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną