Oscary i nowy blog filmowy na POLITYKA.PL
Dziś w nocy Oscary - najważniejsze nagrody w Hollywood. A na POLITYKA.PL - premiera nowego bloga. Piotr Pluciński, krytyk i recenzent, będzie dla Państwa pisał o nowych filmach, festiwalach i wydarzeniach w świecie srebrnego ekranu.
Przedmiot pożądania filmowców (tu na bankiecie na swoją cześć)
REUTERS/Phil McCarten/Forum

Przedmiot pożądania filmowców (tu na bankiecie na swoją cześć)

Dziś Oscarowa noc na POLITYKA.PL. Zapraszamy na relację z gali w Kodak Theatre w Los Angeles. Już teraz zachęcamy Państwa do lektury tekstu o kulisach walki o Oscary. Radosław Korzycki pisze, jak niewiele walka o te najważniejsze w nagrody w przemyśle filmowym różni się od kampanii wyborczej. >>

Mamy też dla Państwa niespodziankę – na naszej stronie uruchamiamy kolejny kulturalny blog tematyczny. Po blogu Doroty Szwarcman o muzyce poważnej oraz Polifonii - niezbędniku wszystkich fanów muzyki popularnej - naszego recenzenta Bartka Chacińskiego, proponujemy Państwu blog w całości poświęcony filmom i branży filmowej. Prowadził go będzie Piotr Pluciński. Dziennikarz, krytyk filmowy, główny recenzent Wirtualnej Polski, publikujący także w „Filmie”, Stopklatce i Hiro; jeden ze Zgryźliwych Tetryków magazynu Esensja. Współpracował też z „Polityką”, „Machiną”, Filmweb.pl.

Swój blog na Polityka.pl zatytułował „Off the Record”. Dlaczego? Autor wyjaśnia: - Ważną częścią bloga będzie próba konfrontacji z tematami niezagospodarowanymi, nieoczywistymi, pozostającymi w branży filmowej - jak sugeruje tytuł bloga - poza protokołem.

Oczywiście blog, uruchomiony pod adresem: http://film.blog.polityka.pl/ nie obejdzie się bez tego, czym żyje każdy zagorzały fan kina. - Znajdzie się tu miejsce dla klasycznych recenzji, tych krótszych i tych dłuższych. Premiery każdego weekendu będą miały swoje osobne podsumowanie. Pojawią się teksty przekrojowe, relacje z ważnych wydarzeń i festiwali.  Pojawią się gościnne występy dziennikarzy, krytyków, publicystów. Także filmowców. Rozmowy. Wywiady. Opinie. Polemiki – obiecuje Piotr Pluciński.

W założeniu blog „Off the Record” to forum, aby otwarcie i z pasją dyskutować o kinie i jego okolicach, czego - wbrew pozorom - tak często się w Polsce nie robi. - Niechaj będzie miejscem, w którym poczytać (porozmawiać) można o tym, co nas w kinie kręci i nęci (lub nie), o filmowych emocjach i wszelakich doświadczeniach. Po drugie, niech blog ów stanie się pierwszą taką płaszczyzną wymiany opinii pomiędzy prasą a publiką. Wspólnie zastanawiać będziemy się nie tylko nad kondycją rodzimej branży filmowej i kryzysem w relacji krytyk-widz – zachęca autor.

A my zachęcamy do częstego zaglądania na: http://film.blog.polityka.pl/

Wielka Premiera już dziś wieczorem!

Czytaj także

Aktualności, komentarze

W nowej POLITYCE

Zobacz pełny spis treści »

Poleć stronę

Zamknij
Facebook Twitter Google+ Wykop Poleć Skomentuj

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną