Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 9,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Apostrof – nowy festiwal literacki

mat. pr.
Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Czytaj dalej”. Na przekór wieściom o kryzysie czytelnictwa.

W maju będziemy żyć literaturą. Rusza Apostrof, organizowany przez Empik nowy festiwal literacki o podwójnym charakterze: ogólnopolskim i międzynarodowym. Po pierwsze więc obejmie zasięgiem kilka polskich miast. Po drugie – ściągnie głośne nazwiska z zagranicy. Wśród gości m.in. Jaume Cabré, autor szeroko dyskutowanej powieści „Wyznaję”, Lars Saabye Christensen (świetny „Półbrat”) i snujący ponure wizje świata Marc Elsberg („Blackout”). Polskę reprezentować będą Olga Tokarczuk (tuż po teatralnej premierze „Ksiąg Jakubowych” w reż. Eweliny Marciniak), Jacek Dehnel, Andrzej Ziemiański i topowi twórcy kryminałów: Gaja Grzegorzewska, Katarzyna Bonda oraz Zygmunt Miłoszewski. Na rynku ukażą się w tym czasie ich nowe książki, niektóre dostaniemy po raz pierwszy po latach od zagranicznej premiery („Beatles” Christensena).

Będzie o czym dyskutować. Ale prócz paneli przewidziano szereg innych wydarzeń – w sumie 70 spotkań, warsztatów i spacerów literackich. Opiekę kuratorską nad festiwalem objęła pisarka Sylwia Chutnik.

Pierwsza edycja festiwalu odbędzie się pod hasłem „Czytaj dalej”. Na przekór wieściom o kryzysie czytelnictwa i w uznaniu dla tych, którzy z książkami się nie rozstają.

Szczegóły: www.festiwalliteratury.pl

Apostrof. Międzynarodowy Festiwal Literatury, Warszawa, Kraków, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Katowice, Łódź i Szczecin, 16–22 maja

Reklama

Czytaj także

Rynek

Apartamentowce na skażonej ziemi. Ludzie chcą tu mieszkać, a nie powinni

Jak to możliwe, że na skażonych gruntach powstają budynki mieszkalne?

Ryszarda Socha
22.06.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną