Kultura

Mea pulpa

• TVP Jacka Kurskiego zamierza reaktywować program „Europa da się lubić” z okazji 15-lecia wstąpienia Polski do Unii Europejskiej. W telewizji publicznej lubiącej Europę jest tyle samo prawdy, co w informacji, że w Rosji to przechodnie uderzają w samochody.

Edyta Górniak ma nowego chłopaka. To były piłkarz Tomasz Mazurkiewicz. Tomasz grał kilka lat w Legii Warszawa i strzelił jednego gola. Z czego jasno wynika, że to nie potrwa zbyt długo.

Joanna Przetakiewicz udostępniła na swoim Instagramie zdjęcie w majtkach, a na domiar złego jeszcze topless. Co prawda tyłem, ale Polak ma dobrą wyobraźnię. Rozpętało się piekło. Najbardziej piekło panie w podobnym wieku.

• Aktorka Katarzyna Glinka ujawniła światu swego narzeczonego, sportowca Jarosława Bienieckiego. Para zaręczyła się 183 dni od chwili poznania. Gratuluję. Zaręczyny to wstęp do długoletniej odsiadki z tymczasowym odroczeniem kary.

Ania Lewandowska będzie miała swój własny cykl „Sztuki walki” w „Dzień Dobry TVN”. Każdy odcinek będzie opowiadał historię niezwykłych kobiet z całej Polski. Niestety, o godz. 9.50. Szkoda. Wtedy niezwykli mężczyźni jeszcze śpią.

• Kolegom z Agory gratulujemy następców. Na pierwszej stronie Gazeta.pl pojawił się artykuł składający się z kilku zdjęć z różnych miejsc, w tym zdjęć z hotelu w Tel Awiwie, z tytułem: „Wojewódzki chwali się mieszkaniem”. Przynajmniej autor nie pochwalił się inteligencją.

Ewa Chodakowska uruchomiła własną linię kosmetyków. Nazywają się beBIO i są w 99 proc. naturalne. Co ważne, przystępne także cenowo. Marysia Czubaszek zawsze twierdziła, że najlepszym kosmetykiem dla kobiety jest dymek z papierosa. Niedrogi, a i twarzy nie widać.

• Telewizyjnymi hitami marca były mecze polskiej reprezentacji z Austrią, blisko 6 mln widzów, oraz z Łotwą, prawie 7. Zaraz za meczami – „M jak miłość” oraz „Na dobre i na złe”. Jeśli uznamy, że celne podania to dialogi, to te dla kadry napisał Patryk Vega.

Doda i jej mąż Emil Stępień zostali podejrzani o oszustwo i niewypłacenie inwestorom należnych pieniędzy z produkcji „Pitbulla”. Pan Emil twierdzi, że to nieprawda. Prawdą jest to, co powiedział mi kiedyś Kazimierz Kutz. W polskim kinie należałoby filmować głównie to, co się dzieje poza planem.

• Program „Big Brother” w toku. Oglądając to, co się dzieje w domu Wielkiego Brata, przypominam sobie słowa mojej babci za kierownicą: Jak ci się nie podoba mój styl jazdy, to zejdź z chodnika.

Mariola Gołota, żona Andrzeja, poinformowała, że nasz najbardziej znany pięściarz dostał propozycję walki za milion dolarów. Propozycję odrzucili. Przypomina mi się najczęstsze kłamstwo w wydaniu facetów: To była nasza wspólna decyzja.

Food Network pokaże nowy program Magdy Gessler, w którym restauratorka oprowadzi wodzów po najlepszych polskich restauracjach. W związku z nową formułą Magda będzie musiała przyswoić pojęcia: kurza stopa, kurczę pieczone oraz kuchnia felek.

Marcin Gortat ma ostatnio zły czas w NBA, za to poza parkietem wręcz przeciwnie. Ostatnio Lisa Ann, lat 47, gwiazda filmów dla dorosłych, wyznała, że spotykała się z koszykarzem. Dodała także, że jego pseudonim Polski Młot jest zasłużony. Widocznie pomagał jej w remoncie.

Edyta Górniak wyprawiła 15. urodziny swemu synowi Allanowi. Syn piosenkarki pod czujnym okiem mamy popijał wino i palił papierosy. Edyta kiedyś śpiewała „Mój sokole, mój przejrzysty, pytaj o mnie nurtów bystrych”. Jak tak dalej pójdzie, sokół może mieć kłopot z bystrością.

• Menedżer Piotra Żyły wraz ze sztabem szkoleniowym wysłali pismo do byłej małżonki zawodnika z prośbą o ograniczenie wylewności telewizyjnej. Zauważyli prostą zależność – im więcej Justyna mówi, tym bardziej spada wartość reklamowa skoczka. A podobno i tak jest już pod progiem.

Wojciech Modest Amaro, który nazywa się całkowicie inaczej, znów będzie ojcem. Mistrz gotowania, ostrych ocen i słonych rachunków będzie miał czwartego potomka. Gratulacje. Z ostrą kuchnią i ostrym seksem bywa podobnie. Następnego dnia będziesz żałował.

• Bank Pekao SA rozpoczął drugą odsłonę kampanii reklamowej pod hasłem „Bierz życie za rogi” z udziałem kompozytorki, wokalistki i autorki tekstów Barbary Wrońskiej. Odważny ruch. Pani śpiewała kiedyś w zespole Pustki. A tego żadnej placówce Pekao nie życzę.

Polityka 14.2019 (3205) z dnia 02.04.2019; Kultura; s. 87
Reklama

Czytaj także

Kraj

Szkoła bardzo szkodzi. Uczniom, demokracji, światu

Rozmowa z dr. Mikołajem Marcelą o fatalnych skutkach kultywowania XIX-wiecznej formuły szkoły, wychowywaniu do autorytaryzmu i o tym, jak można to zmienić.

Jacek Żakowski
18.09.2021
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną