Oferta na pierwszy rok:

4 zł/tydzień

SUBSKRYBUJ
Osoby czytające wydania polityki

Wiarygodność w czasach niepewności

Wypróbuj za 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Mea pulpa

Kronika popkulturalna Kuby Wojewódzkiego.

Biedroń chce seksturystyki w Polsce – taki pasek zapowiadał jeden z materiałów „Wiadomości” TVP. Rzecz okazała się zwykłym kłamstwem i manipulacją. Mnie się zawsze wydawało, że w Polsce seksturystyka to przenoszenie księdza z jednej parafii do drugiej.

• Ruszyły castingi do drugiej edycji „Big Brothera” w TVN7. Martwi mnie tylko wielkie oczekiwanie uczestników na sławę. No cóż. Optymista wierzy, że świat stoi przed nim otworem. Pesymista wie dokładnie, który to jest otwór.

• Szok milionów fanów. Magda i Dawid Narożni z zespołu disco polo Piękni i Młodzi rozwodzą się po siedmiu latach. Życie jest trochę jak piosenka disco polo. Najpierw trochę buja, a po ostatniej zwrotce zostaje kac.

Krzysztof Skiba, lider zespołu Big Cyc, został przesłuchany przez policję po koncercie w Ustrzykach, gdyż publiczność gremialnie krzyczała: Je.ć PiS. Dziwne. Gdyby nie pielgrzymkowe podrywy Staszka Pięty, można by uznać, że termin „big cyc” na prawicy to czysta teoria.

• „Sanatorium miłości” zostało uznane za najlepszy program rozrywkowy Europy Środkowo-Wschodniej. Na targach TV w Budapeszcie. Też uważam, że emerytom się coś należy, a nie tylko spokojna starość. Czyli stosunek wysokości emerytury do liczby pożyczających wnucząt.

Maciej Maleńczuk poinformował na Facebooku, że wziął ślub. Następnie po kilku godzinach informację skasował. Jak znam Maleńczuka, to dokładnie tyle to potrwa.

Marzena Chełminiak będzie robiła wywiady dla TVN24.pl. Marzena to specjalistka od miłych, niewadzących nikomu rozmów. Jak powiedział mi kiedyś Franciszek Starowieyski: Jeśli nie masz wrogów, to znaczy musisz robić coś w niewłaściwy sposób.

• Laureat programu „Top Model” Patryk Grudowicz reklamuje środki do higieny intymnej dla mężczyzn. Gratuluję. Tak właśnie stajemy się dorośli. Młodość kończy się wtedy, kiedy torbę kosmetyków zamieniasz w apteczkę pierwszej pomocy.

Michał Piróg lubi udzielać wywiadów. Ostatnio wyznał, że nie należy zbyt często prać ubrań, bo te nieprane się personalizują, a jak zaczną śmierdzieć, to można je włożyć do zamrażalnika. Perfekcyjny pan domu jak się patrzy.

• Film „Kler” Wojtka Smarzowskiego został nominowany do nagrody Parlamentu Europejskiego. Dobra reklama dla Polski. Niech zagraniczny turysta zobaczy, że u nas na parafii niespodzianki jak w klubach Bangkoku.

Tomasz Kot został jednym z bohaterów koncertowych wizualizacji brytyjskiego zespołu The Chemical Brothers. Muzycy grają trip hop, dance, house, progressive house, big beat i electronic. I to ich łączy z Kotem. On też sobie świetnie radzi w każdym gatunku.

• Ostatnie tygodnie to ofensywa psychologiczna Edyty Herbuś na Instagramie. Są tam strofy o równowadze, świadomości, wracaniu do siebie, piciu wody oraz świetle w sercach. Ewidentnie jest Ryszardem Petru coachingu. Czekamy, aż to rzuci i wróci do biznesu.

Małgorzata Rozenek wspięła się na kolejny level śmieszności. Małżonka piłkarza tak wyretuszowała zdjęcie swoich pośladków, że aż wygięły się ściany. Doskonały ruch. Są trzy rzeczy, które nigdy nie kłamią. Dziecko, pijak i leginsy.

Basia Kurdej-Szatan wydała oświadczenie związane z wyrzuceniem jej z TVP, w którym podkreśla mało eleganckie pożegnanie. Zygmunt Bauman powiedział kiedyś: Droga od sklepu do śmietnika się skróciła. Konsumujemy i wyrzucamy. Także ludzi.

Polityka 28.2019 (3218) z dnia 09.07.2019; Kultura; s. 94
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

null
Kraj

Autor bloga „Doniesienia z putinowskiej Polski” dla „Polityki”: Oni tu są. Rosyjskie wpływy idą wieloma kanałami

Antoni Macierewicz wyzywa wszystkich od rosyjskich agentów zupełnie bezpodstawnie, choć to jego rosyjskie powiązania są świetnie udokumentowane – mówi „Polityce” Adam Sokołowski, autor bloga „Doniesienia z putinowskiej Polski”.

Łukasz Lipiński
24.05.2024
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną