Kultura

Stop przemocy. Fala zmian na uczelniach teatralnych

Scena Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Scena Akademii Teatralnej im. Aleksandra Zelwerowicza w Warszawie Akademia Teatralna / Facebook
Młode pokolenie aktorów i aktorek głośno i odważnie ujawnia patologie życia teatralnego, które swój początek mają w systemie kształcenia niebezpiecznie przypominającym tresurę.

27 marca tradycyjnie obchodzimy Międzynarodowy Dzień Teatru. W tym roku, tak jak w ubiegłym, przy pandemicznie zamkniętych scenach, ale – i to nowość – przy coraz szerzej uchylanych drzwiach do sal prób. Młode pokolenie aktorów i aktorek głośno i odważnie ujawnia patologie życia teatralnego, które swój początek mają w systemie kształcenia niebezpiecznie przypominającym tresurę.

Reklama

Czytaj także

Historia

Zanim padły strzały II. Czarna wołga i tajemnicze fiolki pod kopalnią „Sosnowiec”

Jesienią 1981 r. w tłum górników kopalni „Sosnowiec” poleciały fiolki z duszącą substancją. Sprawców do dzisiaj nie znaleziono. Także motyw pozostaje niejasny, ale z dużą dozą prawdopodobieństwa można przyjąć, że celem było wywołanie wrzenia w kraju i sprowokowanie siłowej konfrontacji.

Jan Dziadul
21.09.2021