Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty tylko 11,90 zł!

Subskrybuj
Kultura

Szymon Kobyliński. Wyjątkowa wystawa w 20. rocznicę śmierci artysty

Tą wiosenną wystawą warszawskie Muzeum Karykatury przypomina niezwykłą postać gawędziarza, kpiarza, Sarmaty – Szymona Kobylińskiego. Można ją obejrzeć już tylko do 15 maja. Zapraszamy!

Szymon Kobyliński – grafik, rysownik, karykaturzysta, pisarz, dziennikarz, gwiazda radia i telewizji – po prostu osobowość. Przez dekady co tydzień – najpierw w tygodniku „Polityka”, potem w „Tygodniku Solidarność” – publikował swoje komentarze do polskiej codzienności i współczesności: czasem bezpośrednią, częściej pomysłową i złośliwą aluzją. Swoją twórczość charakteryzował słowem „publigrafika” (grafika publicystyczna, felieton rysunkowy).

Słynął z aktywności, erudycji i pracowitości. Zilustrował 300 książek – sam napisał 20. Stworzył niezliczoną liczbę audycji radiowych i telewizyjnych. Kobyliński był jedną z osób, które współtworzyły Muzeum Karykatury, towarzysząc mu przez kolejne lata.

Tą wiosenną wystawą muzeum przypomina niezwykłą postać gawędziarza, kpiarza, Sarmaty – Szymona Kobylińskiego. Można ją obejrzeć już tylko do 15 maja na zieleńcu obok Muzeum Karykatury (ul. Kozia 11). Zapraszamy!

Więcej informacji na stronie Muzeum Karykatury.

Muzeum KarykaturySzymon Kobyliński. Rysunek z 1980 r.

Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

O Polityce

Uwaga czytelnicy! Kioski Garmond Press bez „Polityki”

Znajdziecie nas w punktach sprzedaży innych dystrybutorów.

Wydawca „Polityki”
14.03.2023
Reklama