Kultura

Czekając na Bellotta

Dr Artur Badach i Magdalena Królikiewicz, kuratorzy wystawy Bernardo Bellotto w Zamku Królewskim, fot. Volatus Media Dr Artur Badach i Magdalena Królikiewicz, kuratorzy wystawy Bernardo Bellotto w Zamku Królewskim, fot. Volatus Media mat. pr.
Najważniejsza wystawa Zamku Królewskiego w Warszawie poprzedzona pokazem filmów o artystach.
Sala Kinowa w Zamku Królewskim w Warszawie, fot. Volatus Mediamat. pr. Sala Kinowa w Zamku Królewskim w Warszawie, fot. Volatus Media
Tomir Mazur (dział Promocji i Komunikacji), Janusz Noniewicz (prof. ASP), Dorota Piskorska (dział Promocji i Komunikacji), fot. Volatus Mediamat. pr. Tomir Mazur (dział Promocji i Komunikacji), Janusz Noniewicz (prof. ASP), Dorota Piskorska (dział Promocji i Komunikacji), fot. Volatus Media

Od 23 września obrazy Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, będzie można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie.

Zwiedzający zobaczą obrazy Canaletta z Wenecji, Florencji, Mediolanu, Rzymu i Werony, a także Drezna i Warszawy, w której artysta pracował dla króla Stanisława Augusta.

Do Warszawy przyjadą dzieła Canaletta będące w posiadaniu National Gallery i British Museum w Londynie, Kunsthistorisches Museum w Wiedniu, Pinacoteca del Castello Sforzesco w Mediolanie i Gemäldegalerie Alte Meister w Dreźnie.

Wystawę Bernardo Bellotto. W 300. Rocznicę urodzin malarza przygotowują dr Artur Badach i Magdalena Królikiewicz.

Czekając na Bellotta. To pokaz filmów o wielkich malarzach, który przybliża zwiedzających do otwarcia wystawy. W zamkowej Sali Kinowej wyświetlone zostaną filmy o niezwykłych artystach, Fridzie Kahlo, Van Goghu i Caravaggiu.

Jakub Demiańczuk dziennikarz i krytyk filmowy oraz Janusz Noniewicz wykładowca warszawskiej ASP wygłoszą słowo wstępu przed projekcją filmu.

Filmowa podróż do świata malarstwa i artystów potrwa do 21 września.

Więcej o wystawie i pokazie filmowym Czekając na Bellotta na stronie www.zamek-krolewski.pl

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Kultura; s. 99
Reklama

Czytaj także

null
Społeczeństwo

Wyznania nawróconego katechety. „Dwie osoby na religii? Kościół reaguje histerycznie, to ślepa uliczka”

Problem religii w szkole był przez biskupów ignorowany, a teraz podnoszą krzyk – mówi Cezary Gawryś, filozof, teolog i były nauczyciel religii.

Jakub Halcewicz
09.09.2024
Reklama