Miej własną politykę.

Pierwszy miesiąc prenumeraty w okazyjnej cenie!

Subskrybuj
Kultura

Czekając na Bellotta

Dr Artur Badach i Magdalena Królikiewicz, kuratorzy wystawy Bernardo Bellotto w Zamku Królewskim, fot. Volatus Media Dr Artur Badach i Magdalena Królikiewicz, kuratorzy wystawy Bernardo Bellotto w Zamku Królewskim, fot. Volatus Media mat. pr.
Najważniejsza wystawa Zamku Królewskiego w Warszawie poprzedzona pokazem filmów o artystach.
Sala Kinowa w Zamku Królewskim w Warszawie, fot. Volatus Mediamat. pr. Sala Kinowa w Zamku Królewskim w Warszawie, fot. Volatus Media
Tomir Mazur (dział Promocji i Komunikacji), Janusz Noniewicz (prof. ASP), Dorota Piskorska (dział Promocji i Komunikacji), fot. Volatus Mediamat. pr. Tomir Mazur (dział Promocji i Komunikacji), Janusz Noniewicz (prof. ASP), Dorota Piskorska (dział Promocji i Komunikacji), fot. Volatus Media

Od 23 września obrazy Bernarda Bellotta, zwanego Canalettem, będzie można podziwiać w Zamku Królewskim w Warszawie.

Zwiedzający zobaczą obrazy Canaletta z Wenecji, Florencji, Mediolanu, Rzymu i Werony, a także Drezna i Warszawy, w której artysta pracował dla króla Stanisława Augusta.

Do Warszawy przyjadą dzieła Canaletta będące w posiadaniu National Gallery i British Museum w Londynie, Kunsthistorisches Museum w Wiedniu, Pinacoteca del Castello Sforzesco w Mediolanie i Gemäldegalerie Alte Meister w Dreźnie.

Wystawę Bernardo Bellotto. W 300. Rocznicę urodzin malarza przygotowują dr Artur Badach i Magdalena Królikiewicz.

Czekając na Bellotta. To pokaz filmów o wielkich malarzach, który przybliża zwiedzających do otwarcia wystawy. W zamkowej Sali Kinowej wyświetlone zostaną filmy o niezwykłych artystach, Fridzie Kahlo, Van Goghu i Caravaggiu.

Jakub Demiańczuk dziennikarz i krytyk filmowy oraz Janusz Noniewicz wykładowca warszawskiej ASP wygłoszą słowo wstępu przed projekcją filmu.

Filmowa podróż do świata malarstwa i artystów potrwa do 21 września.

Więcej o wystawie i pokazie filmowym Czekając na Bellotta na stronie www.zamek-krolewski.pl

Polityka 39.2022 (3382) z dnia 20.09.2022; Kultura; s. 99
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Spacerek pod lufą. Jak zwykli Polacy polują na myśliwych

Czy sprzeciw zwykłych obywateli może położyć kres polowaniom na zwierzęta? Sezon łowiecki właśnie się rozkręca.

Przemysław Ziemacki
03.10.2022
Reklama