Prenumerata na trudne czasy.

6 miesięcy za 99 zł.

Subskrybuj
Film

Prawdziwy do bólu

Recenzja filmu: "Głęboka woda 2", reż. Magdalena Łazarkiewicz

Małgorzata Buczkowska i Marcin Dorociński. Małgorzata Buczkowska i Marcin Dorociński. Jarosław Sosiński / TVP
Pierwszy sezon „Głębokiej wody” – serialu opowiadającego o pracownikach i podopiecznych Ośrodka Pomocy Społecznej – zdobył nagrody na najważniejszych światowych konkursach produkcji telewizyjnych i, co może ważniejsze, został kupiony przez telewizje z dziesięciu krajów.

Siłą autorskiego serialu Magdaleny Łazarkiewicz były przede wszystkim świetnie napisane, bardzo życiowe i prawdziwe historie podopiecznych – ludzi, którzy nie radzą sobie w życiu, uciekają w nałogi, pociągając za sobą bliskich, z dziećmi na czele; których wypadek albo choroba zniszczyły poukładany świat.

Serial nie upiększał rzeczywistości, także na poziomie języka, bardzo prawdziwego. Pokazywał, że życiowy zakręt może się przytrafić każdemu i że ważna jest wtedy międzyludzka solidarność oraz osobne podejście do każdego człowieka i jego problemu. Słabiej wypadły historie samych pracowników OPS (mimo dobrego aktorstwa), na czele z Marcinem Dorocińskim w roli charyzmatycznego szefa placówki, byłego alkoholika, ojca, od lat w separacji z żoną.

Może w drugim sezonie to się zmieni? Bohaterami kolejnych odcinków będą m.in. płynąca na fali po roli w „Dniu kobiet” Marii Sadowskiej Katarzyna Kwiatkowska (jako egoistyczna matka), Marcin Bosak i Łukasz Simlat.

 

Głęboka woda 2, TVP 2, start emisji: 24 marca, godz. 22.00

Polityka 12.2013 (2900) z dnia 19.03.2013; Afisz. Premiery; s. 71
Oryginalny tytuł tekstu: "Prawdziwy do bólu"
Więcej na ten temat
Reklama

Czytaj także

Społeczeństwo

Co z uznaniem ukraińskiej Cerkwi? Pytamy metropolitę Sawę. „Teraz trwa wojna”

Rozmowa z metropolitą Sawą, zwierzchnikiem Polskiego Autokefalicznego Kościoła Prawosławnego, związanego z patriarchatem moskiewskim, o tym, dlaczego polscy prawosławni nie uznają niezależności Cerkwi w Ukrainie.

Katarzyna Kaczorowska
09.08.2022
Reklama

Ta strona do poprawnego działania wymaga włączenia mechanizmu "ciasteczek" w przeglądarce.

Powrót na stronę główną